Влада РФ у відповідь на санкції Заходу пригрозила перевести Європу на розрахунки у рублях

Поділитися
Влада РФ у відповідь на санкції Заходу пригрозила перевести Європу на розрахунки у рублях Влада РФ пригрозила перевести Європу на розрахунки у рублях
На думку експертів, ця ідея утопічна, оскільки рубль не є міжнародною валютою розрахунків і занадто нестабільний через тісну прив'язку до цін на енергоносії.

У відповідь на економічні санкції Заходу Росія має намір перейти з торговельними партнерами в Європі на рублеві розрахунки замість доларів і євро. І в першу чергу це повинні зробити експортні держкомпанії.

Голова державного ВТБ Андрій Костін, який озвучив цю ідею напередодні на з'їзді Асоціації російських банків в Москві, вважає, що починати перехід до зовнішніх розрахунків у рублях треба негайно, зараз це першочергове завдання для банківської системи, Центробанку та уряду.

На його думку, тоді вийде "знизити залежність від примх влади США і ЄС", які загрожують Росії санкціями. "Вже місяць ми чуємо з боку високопоставлених західних керівників заклики ізолювати Росію, практично знищивши російський банківський сектор, використовуючи сучасну "ядерну зброю" в області фінансів - доларові розрахунки", - пояснив Костін.

І ніби на підтвердження слів Костіна напередодні ввечері МЗС РФ повідомив, що американський банк JPMorgan Chase заблокував доларовий переказ посольства Росії в Астані на адресу страхової компанії "Согаз". Зроблено це було "під приводом антиросійських санкцій".

Однак, як повідомляє "Независимая газета", експерти вважають, що ідея Костіна перейти в розрахунках на рублі, утопічна.

Щоб Європа купувала російський експорт за рублі, вона спершу повинна ці рублі якимось чином отримати. Рубль повинен стати більш конвертованою валютою, ніж зараз. А для цього російській владі доведеться попрацювати над його репутацією як стійкого платіжного засобу.

Рублеві розрахунки будуть вигідні насамперед російським банкам, адже саме до них звернуться європейські партнери - якщо, звичайно, вони не передумають купувати російську продукцію, що, на думку експертів, не виключено.

Теоретично наслідки від переходу на рублеві експортні та інші розрахунки можуть бути для російського фінансового сектора позитивними. Однак не виключені і негативні наслідки для всієї економіки. Оскільки рубль не є міжнародною валютою розрахунків і занадто рухливий, як і будь-яка інша сировинна грошова одиниця, то експортери не зможуть чітко прогнозувати фінансові потоки.

Окрім того, російські компанії втратять валютну виручку і не зможуть залучати кредити від західних банків і розміщувати облігації на західних ринках. А більша частина експортних постачань йде через дочірні трейдингові структури російських компаній, зареєстрованих в Європі. І незрозуміло, що буде з ними в цьому випадку.

У свою чергу, західні партнери російських компаній будуть змушені або формувати резерви з рубля, що малоймовірно, або купувати рублі за євро або долари США на спотовому ринку у комерційних банків або ЦБ РФ. Але оскільки комерційні банки втратять велику частину валютних рахунків держкомпаній, єдиним вагомим учасником валютного ринку стане ЦБ РФ. І тоді відбудеться повна націоналізація експорту.

У результаті, як вважають експерти, якість фінансового ринку у Росії наблизиться до рівня Венесуели. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі