Китайська влада вводять "запобіжний механізм" для фондових ринків з метою запобігання панічних розпродажів в періоди підвищеної волатильності.
Згідно з спільним повідомленням Китайської біржі фінансових ф'ючерсів (China Financial Futures Exchange, CFFE), а також Shanghai Stock Exchange і the Shenzhen Stock Exchange, "запобіжний механізм" буде прив'язаний до індексу CSI 300, у розрахунок якого входять акції, що торгуються в Шанхаї, так і в Шеньчжені.
Торги на цих біржах будуть припинятися на 30 хвилин при зміні індексу на 5% в ту або іншу сторону, а зміна на 7% призведе до припинення торгів на день.
У відповідності з діючими в даний час правилами, діапазон коливання котирувань акцій протягом сесії не може перевищувати 10%, повідомляє агентство Bloomberg.
Фондовий індекс Shanghai Composite впав на 41% з максимуму, зафіксованого в червні, що скоротило капіталізацію фондового ринку КНР на 5 трлн доларів.
Влада КНР виділила більш 400 млрд доларів держкомпанії China Securities Finance для покупки акцій на фондовому ринку, а також прийняли ряд додаткових заходів для його стабілізації.
Як пишуть Олена Злобіна і Оксана Курінна у статті DT.UA"Китайське диво поки скасовується", у липні Шанхайський фондовий ринок втратив 30% своєї капіталізації, при цьому близько 1400 компаній призупинили торги своїми акціями чрез побоюваня подальшого обвалу. До цього моменту на ринок вже було залучено понад 100 млрд юанів в надії, що це зможе зупинити локомотив, мчить під укіс, але дива не сталося.