"Ми підрахували: в результаті нововведень центральний бюджет отримає додатково орієнтовно 5,6 млрд грн надходжень від акцизного податку, орієнтовно 1-1,2 млрд грн надходжень по ПДВ. Місцеві бюджети додатково отримають орієнтовно 2 млрд грн", - сказав віце-президент ПАТ "Концерн Галнафтогаз" Василь Даниляк.
Він підкреслив, що включення роздрібного акцизу на нафтопродукти в базову ставку очистить ринок від недобросовісних гравців, оскільки зараз вони не платять роздрібний акциз, ставлячи легальних продавців у неконкурентні умови.
"Ухилення від сплати роздрібного акцизу та інших обов'язкових зборів призвело до істотних цінових розривів, якими користуються нелегальні, "подзаборные" гравці. Ми бачимо, що тільки в Києві більше половини газових модулів стоять з елементарними порушеннями всіх норм і, швидше за все, не сплачують до бюджету величезний обсяг податків. За два-три роки кількість таких модулів досягло 450-500 тільки в столиці ... Вважаємо, що ці зміни (включення роздрібного акцизу в базову ставку - ІФ) на 99% нівелює тіньовий ринок", - зазначив генеральний директор мережі WOG Сергій Корецький.
У свою чергу, співвласник мережі КЛО В'ячеслав Стешенко додав, що зміна акцизного законодавства дозволить збільшити надходження до бюджетів всіх рівнів і вибити грунт з-під ніг "чорного" ринку.
"Несплачений роздрібний акциз, а це - 1,2 грн на літрі, дозволяє відкуповуватися від кого-небудь, закладати на це будь-які бюджети. Якщо ми приберемо роздрібний акциз, то приберемо мотивацію, фундамент, на якому стоять нелегальні торговці", - сказав він.
Як зазначили учасники прес-конференції, зазначена ініціатива технічно повністю продумана. Роздрібний акциз повинен бути включений в базову ставку, а після сплати автоматично (без участі людини) розщеплюватися на місцеві бюджети (у відповідності з обсягами роздрібного продажу в тому або іншому населеному пункті).
"Більше того, ініціатива узгоджена ГФС, АМКУ, профільним парламентським комітетом. Єдиний, хто з незрозумілих причин саботує зміни, відмовляється від додаткових надходжень у бюджет, – це Міністерство фінансів. Логіка таких дій незрозуміла", - резюмував голова асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук.