Посаду голови правління НАК «Нафтогаз України» після звільнення Андрія Коболєва Юрію Вітренко, за його словами, запропонували особисто президент Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Відзначимо, що відповідно до закону «Про акціонерні товариства» і Статуту «Нафтогазу» право призначати і звільняти голову правління належить наглядовій раді.
«Це не було моєю ініціативою. Просто коли стало зрозуміло, що план призначити мене першим віце-прем'єром - міністром енергетики через об'єктивні і суб'єктивні причини не вдається реалізувати, тоді керівництво країни - і президент, і прем'єр-міністр - запропонували розглянути такий варіант», - розповів Вітренко інформагентству «Інтерфакс-Україна» в середу, 28 квітня.
Він зазначив, що з нинішнім призначенням «все вирішувалося в лічені години».
Вітренко заперечує, що фактор його конфлікту з Коболєва зіграв якусь роль. За словами колишнього в.о. міністра енергетики, на звільнення голови правління «Нафтогазу» він не впливав. Вітренко зазначив, що протиріччя з Коболєвим у нього виникли ще тоді, коли він обіймав посаду виконавчого директора «Нафтогазу».
«Я відзначав ще в 2018 році, що треба міняти «Нафтогаз», тому що якщо нічого не робити, то «Нафтогаз» стане збитковим», - розповів Вітренко.
Згідно з фінансовим звітом НАК «Нафтогазу», консолідований чистий збиток НАКу 2020 року склав 19,002 млрд грн в порівнянні з чистим прибутком 63,294 млрд грн в 2019 році. Причиною такого негативного результату став низький попит і ціна на газ, а також резерв сумнівних боргів.
В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував прем'єр-міністру Денису Шмигалю невідкладно винести на розгляд Кабміну питання про звільнення голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, а також розірвання контрактів з членами наглядової ради компанії.
28 квітня Кабмін ухвалив рішення про дострокове розірвання контракту з Коболєвим і членами наглядової ради «Нафтогазу» і тут же переобрав наглядову раду в тому ж складі. Оголосивши при цьому конкурс на чотирьох незалежних членів наглядової ради.
Головою правління «Нафтогазу» уряд, все так же в обхід наглядової ради, призначило Юрія Вітренка, нинішнього в.о. міністра енергетики. На цю посаду Кабмін призначив Юрія Бойка, в той час як профільний комітет підтримав кандидатуру Германа Галущенка на посаду міністра.