Вітренко розповів, як Коломойський планує поділити "Укрнафту"

Коментар ZN
Поділитися
Вітренко розповів, як Коломойський планує поділити
Спірний газ на поділ активів одночасно не буде та буде впливати.

Голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів про те, які плани щодо поділу "Укрнафти" між її акціонерами. Про те, чого хочуть акціонери він повідомив в інтерв'ю РБК-Україна.

"Поділ активів полягає у тому, як розглядає його "Укрнафта", що основна група міноритарних акціонерів, яку пов'язують із Коломойським, перестає бути акціонерами. Сам Коломойський каже, що він не є акціонером, а є представником акціонерів компанії, яких пов'язують із ним. Свого часу він довіреність нам показував: бачите, я маю довіреність від цих компаній, тому я їх представляю: ця основна група міноритарних акціонерів, з одного боку, продає свої акції "Укрнафті" самій "Укрнафті" і перестає бути акціонерами "Укрнафти" "З іншого боку, вони викуповують у "Укрнафти" частину активів", - сказав він.

Основна група міноритарних акціонерів може не отримати гроші під час поділу.

"Фактично акції змінюються на частину активів цих міноритарних акціонерів. При цьому є спроба зробити таку структуру, щоб ця основна група міноритарних акціонерів не отримала жодних живих грошей. Тобто так зробити цей поділ активів, щоб не було факту виплати живих грошей цій групі міноритарних акціонерів ", - наголосив він.

Він також розповів, що на розподіл активів "Укрнафти" спірний газ не впливатиме.

"Активи "Укрнафти", які є предметом цього виділення, не включають спірний газ. Коли основна частина міноритарних акціонерів викуповують частину активів, ці активи не включають спірний газ. Цей газ залишається в "Укрнафті". Це окреме питання – суперечка "Нафтогазу" з "Укрнафтою". Але міноритарні акціонери мають вийти, і тільки після цього, напевно, "Укрнафта" з "Нафтогазом" може врегулювати свою суперечку щодо цих обсягів газу", - додав він.

Проте на оцінку активів спірний газ (близько 9 мільярдів кубометрів) впливає та впливатиме.

«Під час оцінки акцій, тут важливий момент, питання спірного газу спливає. Але він виринає лише в оцінці акцій. Бо коли ряд акціонерів продають свої акції, то оцінка вартості акцій охоплює всю компанію. А вся компанія містить і спірний газ. Оцінка акцій включає той факт, що "Укрнафта" здобула величезні обсяги газу. Ці обсяги газу були передані до системи "Нафтогазу", тоді "Нафтогаз" був оператором єдиної газотранспортної системи. І "Укрнафта" не отримала нічого за газ, який вона передала в систему. Ця суперечка впливає на оцінку вартості акцій. Зараз впливає, рік тому впливав, п'ять років тому впливав і впливатиме далі», - сказав він.

Водночас голова НАК вважає, що остаточне рішення має затверджуватись новою наглядовою радою компанії.

Коментар ZN.UA:

Юрій Вітренко також допускає можливість участі у схемі обміну активами 43,05% Кременчуцького НПЗ, що належать НАК. І тут треба розуміти, що компанії, які теж пов'язують із Коломойським, значною мірою контролюють Кременчуцький НПЗ. Так, там є й інша група акціонерів, структури А. Ярославського також володіють 28% акцій заводу, але у будь-якому разі "Нафтогаз" не контролює Кременчуцький НПЗ. Відповідно, логіка об'єднання заправок з нафтопереробним заводом є. Адже це єдиний в Україні великий переробний завод. З іншого боку, який інтерес у цьому НАК "Нафтогаз" - не зрозуміло.

Як писало ZN.UA, Коломойський використовує "спірні" 9 млрд кубометрів газу для того, щоб виторгувати у НАК "Нафтогаз України" все найсмачніше від "Укрнафти". Тим більше, поділ спільного майна вдало співпав із завидними успіхами олігарха в судах, і з приходом до "Нафтогазу" схильного на компроміси Юрія Вітренко. Про це докладніше можна прочитати у тексті Ігоря Маскалевича, кореспондента видання - "Розлучення року: Як Коломойський ділить "Укрнафту" з НАК "Нафтогаз України".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі