Зокрема, традиційно при спробі скористатися карткою MasterCard або Visa сигнал з банкомату або платіжного терміналу в магазині надходить до процесингового центру, а звідти - до банку, що випустив картку. У MasterCard всього один процесинговий центр - у Сент-Луїсі, штат Міссурі (ще один, резервний, теж за межами Росії). У Visa їх чотири, і всі не в Росії.
MasterCard вже створює локальний процесинговий центр, розповіло джерело, близьке до системи, і кілька банкірів. Центр може коштувати MasterCard приблизно $20 млн - це майже половина річного прибутку системи у Росії. Але щоб зберегти ринок, вона готова витратити ці гроші.
У MasterCard відмовилися від коментарів. Раніше її представники заявляли про готовність виконати вимоги закону, незважаючи на витрати.
Прийняття закону може обмежити конкуренцію з місцевими гравцями, або й зовсім закрити ринок, відзначала MasterCard у звіті за 2009 року, маючи на увазі Росію та Індію.
Її конкурент сподівається, що закон буде прийнято в іншому вигляді. «У нас поки немає конкретних планів з організації локального процесингу в Росії, - говорить представник Visa Карина Грошева. - Ми будемо вирішувати, як вести бізнес на території Росії після прийняття закону про НПС».
Обидві системи у минулому році створили «дочок» у Росії. Visa пояснює IPO, які відбулися. Джерело, близьке до MasterCard, запевняє, що в разі ухвалення закону ТОВ «Мастеркард» знадобиться для роботи з інформацією про транзакції.
Весь проект НПС і універсальної електронної картки (УЕК), яку з майбутнього року почнуть отримувати росіяни (так обіцяв президент Дмитро Медвєдєв), буде коштувати від 165 млрд (міністр економрозвитку Ельвіра Набіулліна) до 450 млрд руб. (Герман Греф, президент Ощадбанку, основний акціонер УЕК).
За матеріалами: Газета.ру