Виробника ляльок «Барбі» звинуватили у масштабному промисловому шпигунстві

Поділитися

Американську компанію Mattel Inc, найбільшого у світі виробника іграшок, в тому числі відомої ляльки «Барбі», звинуватили у масштабному промисловому шпигунстві і розкраданні комерційних таємниць у конкурентів.

Відповідний позов був направлений до федерального суду Лос-Анджелеса, повідомляють місцеві ЗМІ, які вже встигли назвати те, що відбувається «війною ляльок». Справа в тому, що позов подала ще одна американська компанія - MGA Entertainment, що виробляє ляльки «Братц».

Згідно із заявою, протягом 15 років співробітники Mattel вели розвідку на виставках іграшок, що проводяться MGA, по всьому світу. Вони, користуючись підробленими запрошеннями і посвідченнями, займалися крадіжкою ідей, вивчали цінову політику і рекламні стратегії конкурентів, у тому числі компанії MGA.

При цьому, як зазначається у позові, підготовлені «шпигунами» звіти вивчалися всіма співробітниками Mattel, у тому числі його головою Робертом Екертом. MGA вважає, що шпигуни діяли і на виставках інших виробників іграшок, таких як Hasbro, Lego і Sony. «Метою шпигунської роботи Mattel було закріпити за собою конкурентну перевагу на ринку іграшок, а також переконати всіх, що Mattel - це втілення добра, а MGA - втілення зла», - йдеться у позові.

Як відзначають американські ЗМІ, звинувачення MGA в основному грунтуються на розповіді однієї людини - колишнього співробітника Mattel Сала Вілласенора, який облишив компанію у 2006 році.

Mattel категорично відкинула всі звинувачення на свою адресу, назвавши їх необгрунтованими. Більше того, на думку компанії, MGA таким чином намагається «цинічно» відвернути увагу від власного шахрайства. Раніше Mattel звинуватила свого конкурента у тому, що він найняв на роботу вісім колишніх співробітників фірми, які, залишаючи офіс, забрали секретні документи.

Судова тяганина двох американських компаній триває більше двох років. Так, у липні 2008 року суд визначив, що ідея створення ляльок «Братц» виникла у співробітника MGA Картера Брайанта ще під час роботи у Mattel, що автоматично робило всі його творчі задуми інтелектуальною власністю компанії. MGA, у свою чергу, наполягала на тому, що Брайант створив ляльок у проміжку між двома періодами роботи в конкуруючій компанії.

Пізніше MGA зобов'язали заплатити Mattel 20 мільйонів доларів за порушення авторських прав, хоча спочатку Mattel вимагала 2 мільярди. Однак у липні поточного року апеляційний суд США скасував рішення попередньої судової інстанції про визнання Mattel прав на ляльки «Братц». У результаті суд також дозволив MGA не виплачувати раніше призначені штрафи.

За матеріалами:CNN, Лента.Ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі