Виплати ВПО: чи можуть позбавити їх, якщо переселенець придбав авто

Поділитися
Виплати ВПО: чи можуть позбавити їх, якщо переселенець придбав авто © freepik.com
Цього року деякі переселенці втратили право на виплати.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Вони можуть отримувати грошову допомогу від держави. Влітку цього року право на ці виплати обмежили.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи має право на виплати ВПО особа, яка придбала авто.

Вони пояснили, що допомога не призначається/не виплачується на сім’ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом 3-х місяців перед зверненням або під час її отримання членом сімʼї придбано транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як 5 р. (крім мопеда або причепа).

Також встановлено винятки, коли придбання транспорту не призведе до припинення виплати допомоги на проживання ВПО:

  • з року випуску транспортного засобу минуло більше 5 р. (крім мопеда і причепа);
  • придбано мотоцикл, вартість якого не перевищує 27 209 грн (у 2023 р.) та 30 693 грн (у 2024 р.);
  • транспортний засіб зібрано самостійно;
  • транспортний засіб одержано безоплатно чи придбано на пільгових умовах через органи соцзахисту/одержано через благодійні організації, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля;
  • транспортний засіб перебуває у розшуку у зв’язку з незаконним заволодінням;
  • транспортний засіб фізично знищено, що підтверджується відповідними документами;
  • транспортний засіб придбано: особою з інвалідністю I та II групи, батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, багатодітними сім’ями, сім’ями з дітьми з інвалідністю, сім’ями з особами з інвалідністю I та II групи, які досягли 80-річного віку.

Факт придбання транспортного засобу перевіряється  за три місяці перед зверненням за призначенням допомоги та на час її отримання.

Отримувач допомоги протягом 14 календарних днів зобовʼязаний самостійно повідомити про виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги (зокрема про придбання автомобіля).

Якщо отримувач допомоги не повідомить самостійно, то факт придбання все одно буде виявлено за результатами верифікації через взаємодію електронних систем.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, що впливають на право отримання допомоги.

Як діяти, якщо виплати припинили помилково

Отримувач допомоги має звернутися письмово до органу соціального захисту населення із підтвердними документами, що припинення виплат незаконне. Наприклад, особа з інвалідністю ІІ групи може надати копію пенсійного посвідчення або довідки до акта огляду МСЕК.

Нагадаємо, член Комітету з питань прав людини Максим Ткаченко повідомив, що зараз триває робота над законопроєктом, який збереже всім ВПО виплати до кінця війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі