Виплати малозабезпеченим сім’ям: що змінилося цього року

Поділитися
Зміни вступлять у силу з 1 березня.

Навіть під час війни українці, які опинилися в складному матеріальному становищі, можуть отримувати соціальні виплати від держави. Цього року були запроваджені зміни стосовно призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям відповідно до Постанови Кабміну №94 від 26 січня 2024. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, що змінилося.

Так, з 1 березня на період воєнного стану державна соціальна допомога призначається на 6 місяців, якщо у складі сім'ї є особа працездатного віку, яка:

  • є особою з числа ВПО і не працює або не сплатила / за неї не сплачено ЄСВ протягом періоду, за який враховуються доходи;
  •  та/або повернулася після міграції/тривалого перебування за кордоном, не перебуває на обліку як ВПО і не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ і яка звертається за призначенням допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.

Тривалим вважається перебування за кордоном не менше ніж 90 календарних днів.

Чи може бути призначена допомога, якщо в сім'ї є кілька непрацюючих осіб

Це можливо, але в такому випадку ці особи повинні:

  • бути зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні/перебувати на обліку як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання на момент подання заяви на призначення допомоги;
  • або здійснити заходи, що сприяють їх зайнятості (наприклад, працевлаштуватися, зареєструватися підприємцем, зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні тощо) протягом 2-ох місяців з дня призначення допомоги.

 Якщо особа не здійснила перелічених заходів протягом 2-ох місяців з дня призначення допомоги, або знялася з обліку в центрі зайнятості, виплата допомоги припиняється з наступного місяця.

Особливості призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям

Вимога щодо працевлаштування не застосовується до одного отримувача допомоги з сім'ї, якщо така сім'я:

  • проживає на територіях бойових дій і ця працездатна особа доглядає за дитиною до 14 р. або дитиною з інвалідністю до 18 р., особою з інвалідністю, або особою, старше 80 р.;
  • проживає на території, для якої бойові дії завершені чи території, що не включена до Переліку Мінреінтеграції, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані у територіальній громаді, в якій проживає сім'я, відсутні місця або навчання повністю або частково проводиться в режимі онлайн.

Допомога на проживання ВПО включається до середньомісячного сукупного доходу при призначенні допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Якщо під час отримання допомоги буде встановлено, що особи з членів сім'ї перебували за кордоном більше ніж 90 календарних днів і продовжують перебувати там на момент проведення перевірки орган соціального захисту населення повідомляє отримувачу про необхідність подання протягом 30 календарних днів підтвердних документів про неотримання будь-яких виплат в країнах перебування. В разі неподання таких документів в строк, розмір допомоги автоматично перераховується без урахування у складі малозабезпеченої сім'ї особи, яка виїхала.

У кінці січня Кабмін ухвалив рішення автоматично продовжити виплати для всіх внутрішньо переміщених осіб до 1 березня 2024 року. Також деяким категоріям осіб допомогу на проживання автоматично продовжать на 6 місяців. Нагадаємо, існують категорії переселенців для кого продовження виплат ще на шість місяців також можливе, однак слід звернутися до органів соціального захисту населення із заявою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі