В "Ощадбанку" стартує друга фаза проєкту "Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні ІІ" в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA, повідомляє сайт Мінекономіки. Бюджет проєкту складе 4,2 млн євро.
В межах фінансування передбачено такі максимальні розміри сум гранту (компенсації):
- для релокованих підприємств та підприємств із деокупованих територій - 30% від вартості інвестиційного проєкту, але не більше 30 тис. євро в гривневому еквіваленті;
- для інших підприємств - 20%, але не більше 20 тис. євро в гривневому еквіваленті.
Отримати таку підтримку можуть підприємства, задіяні в економічно важливих для України сферах бізнесу:
- сільське господарство, зокрема постачання та переробка харчових продуктів;
- швейна (текстильна) промисловість;
- переробна промисловість;
- експортно орієнтоване виробництво.
У грантовій програмі можуть брати участь підприємства з позитивною кредитною історією, що мають до 250 працівників та річний дохід до 10 млн євро, які не отримували міжнародну технічну допомогу з 1 лютого 2022 року та не мають заборгованості перед держбюджетом.
Заявки на участь у програмі приймаються у відділеннях "Ощадбанку" до 31 січня 2024 року.
Консультацію щодо отримання грантової підтримки можна отримати в контакт-центрі "Ощадбанку" для бізнес-клієнтів: 0 800 219 800.
Проєкт фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Deutsche Sparkassenstiftung für international Kooperation (DSIK) та Фондом розвитку підприємництва (ФРП).
Раніше ми писали про те, що в шести портах отримають гроші декілька компаній. Європейська комісія схвалила Румунії програму на 126 млн євро для підтримки портів, через які збільшилися торговельні потоки після початку повномасштабної війни Росії проти України. Це має сприяти торгівлі з України відповідно до плану дій ЄС "Шляхи солідарності".