Виплата в розмірі десяти місячних пенсій: хто має на неї право

Поділитися
Виплата в розмірі десяти місячних пенсій: хто має на неї право © freepik/freepik
Пояснення дали у ПФУ.

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. Деякі категорії громадян також  можуть отримати грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій. В Пенсійному фонді України пояснили, кого це стосується.

Там нагадали, що право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій мають, зокрема, працівники закладів та установ охорони здоров’я, які:

  •  до виходу на пенсію за віком не отримували будь-яку іншу пенсію (наприклад, за вислугу років);
  •  на день досягнення пенсійного віку працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;
  • мають страховий стаж на таких посадах: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років.

Якщо згідно з наявними документами виконуються одночасно всі вищезазначені умови, то при призначенні пенсії за віком має бути виплачена така грошова допомога.

Право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій визначено пунктом 7.1 розділу XV «Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення такої грошової допомоги, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191 «Про затвердження Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати».

До страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються в календарному обчислені періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, що передбачені, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».

Деякі пенсіонери, щоб покращити своє матеріальне становище, влаштовуються на роботу. Нагадаємо, чи потрібно повідомляти про працевлаштування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі