У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) не очікують на повне перезавантаження команди, оскільки у влади є розуміння, що сталість інституцій – це дуже важлива історія, повідомляє «Радіо Свобода». Таку думку висловив заступник голови НАЗК Артем Ситник, відповідаючи на питання про призначення нового голови НАЗК Віктора Павлущика, довкола обрання якого було доволі багато критики, і про його перші рішення на посаді.
«Насправді я не сказав би, що конкурс (щодо призначення нового голови НАЗК Віктора Павлущика – прим.ред.) був проведений з якимись серйозними порушеннями чи є якісь сумніви у його об’єктивності чи у відкритості. Я завжди розділяв виклики, пов’язані з перемогою у конкурсі, і виклики, які пов’язані з перебуванням на посаді. Тому це дві різні речі, і час покаже, як далі буде розвиватися робота в НАЗК», - сказав Артем Ситник.
Він зауважив, що радіє тому, що колишній керівник відбув весь термін, тому що знає, наскільки це важливо для сталості інституцій.
«Коли я був директором НАБУ, то сім років мене намагалися якимось чином звільнити. І навіть було бажання за два-три дні до кінця каденції однаково звільнити з політичних мотивів для того, щоб не було цієї завершеності циклу відбування всього терміну перебування на посаді. Тому це дуже важливо», - сказав він.
Артем Ситник вважає, що в державному управлінні вже є нові гарні тенденції: «Це показало, що певна сталість в інституцій вже є, і новий керівник отримав більш-менш сталу команду, вже сталі напрями. Час покаже, як ми далі будемо рухатися».
За його словами, у НАЗК вже є команда професіоналів з результативними напрацюваннями.
«Я відкрити цього не можу, але насправді команда молода, вмотивована і вміє показувати результат, тому я не думаю, що там є тенденції до того, щоби було таке масове кадрове перезавантаження. Сталість інституції – це дуже важлива історія», - сказав Артем Ситник.
Нагадаємо, на думку міністра юстиції Дениса Малюськи, у новому законі про мобілізацію слід дозволити мобілізацію засуджених та правопорушників, які не сидять у тюрмі. При цьому Малюська додав, що і серед ув’язнених не всі становлять загрозу для суспільства чи армії. «Найкласичніший, найгарячіший приклад, який не дискутується, – корупціонери. Їх посадили у в’язницю, а чи не варто, хай вони кров’ю захищають свою репутацію – умовно кров’ю, безумовно», - сказав він.