Вихід українських виробників на ринки Європи: на що звертають увагу покупці у різних країнах

Інфографіка
Поділитися
Європейці найчастіше обирають власних виробників.

Українським виробникам буде складно зачепитися на ринках європейських країн, незважаючи на популярність української тематики сьогодні. Оскільки споживачі на різних ринках Європи віддають перевагу своїм місцевим брендам та виробникам. Про це свідчать результати дослідження дослідницької компанії Gradus Research.

«Ці дослідження демонструють, що європейці схильні вибирати локальні бренди своїх країн, це норма в Європі…, — коментує Євген Близнюк, соціолог, засновник і директор Gradus Research. — Основний драйвер вибору – сприйняття країни як якісного виробника. Це бренд країни, що складається з великої кількості брендів та конкретних продуктів, і працює загалом на країну як бажану для покупки».

Країни можна розділити на три великі категорії:

  • перша — країни, до яких іншим виробникам зайти порівняно легше, бо споживачі лояльно ставляться до іноземних виробників. Україна, Польща та певною мірою Італія належить до цієї категорії. Споживачі цих країн відкриті для іноземних пропозицій;
  • Нідерланди та Німеччина потрапили до розряду помірних країн, там велика лояльність до місцевих виробників, проте вони розглядають купівлю брендів з інших країн на високому рівні;
  • третя категорія – закриті для іноземних виробників ринки – Великобританія та Франція. Вони показують себе споживачами-патріотами, які насамперед звертають увагу на свої бренди і не дуже бажають купувати іноземні товари.

За якими критеріями вибирають покупці виробника

Фактор найвищої якості найбільш наповнений, і саме в цьому полі країни конкурують між собою. Практично у всіх країнах у топі, крім власного виробника, є Німеччина, США та іноді Франція, а іноді Великобританія.

Дуже часто ці країни-сусіди, наприклад, Німеччина є другим вибором для Нідерландів та Франції. Однак Україна і Польща взагалі ставлять Німеччину на окреме місце, вважаючи, що ці товари — найбільш якісні. Тому можна зробити висновок, що українці та поляки все ж таки тягнуться до локального виробника.

Якщо розглядати фактор привабливості ціни, то від інших відривається Китай. Фактично, у всіх країнах він дуже суттєвий гравець. Щодо України, вона найбільш приваблива з погляду ціни для Польщі, серед усіх досліджуваних країн.

Привабливість брендів з боку доступності, дистрибуції – важливий чинник. В Україні Польща та Китай максимально високі та близькі категорії. Натомість, дистрибуція по інших країнах залежить від конкретних компаній, окремих мереж, які побудовані. Для Великобританії це Китай та США, для Нідерландів – Німеччина та Китай, для Італії – США та Китай. Спостерігається велика присутність Китаю за рахунок онлайн-торгівлі та інших каналів збуту, заповнених китайськими товарами.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі