Вихід на пенсію: чи можна підтвердити пільговий стаж при ліквідації підприємства

Поділитися
Вихід на пенсію: чи можна підтвердити пільговий стаж при ліквідації підприємства © freepik/shurkin-son
Для цього існує спеціальна процедура.

В Україні Кабмін затвердив зміни до порядку підтвердження стажу для призначення пенсій. Особи, які мають пільговий стаж, можуть його підтвердити навіть у разі, якщо підприємство закрилося та не може надати необхідну довідку. Фахівці «Соціальної інформаційної платформи» розповіли, як це зробити та які документи потрібні.

Чи можна підтвердити пільговий стаж при ліквідації підприємства

Коли підприємство ліквідують чи закривають, працівник не лише втрачає роботу, а й може залишитися без пільгової пенсії. Зокрема, це стосується працівників на шкідливих виробництвах. Наприклад, шахтарів чи металургів, які за наявності десяти років стажу можуть піти на пенсію у 50 років.

Фахівці зазначили, що лише трудової книжки недостатньо для підтвердження пільгового стажу. Зазвичай у Пенсійному фонді просять надати довідку, яка б підтверджувала пільговий характер роботи.

Якщо підприємства припинило своє існування, то отримання такої інформації ускладняється, оскільки відділу кадрів вже немає.

Що треба робити для підтвердження пільгового стажу

Саме на цей випадок є спеціальні комісії з підтвердження пільгового стажу, створені при обласних управліннях Пенсійного фонду України.

Заява на підтвердження стажу подається до будь-якого територіального управління ПФУ. Протягом п’яти робочих днів пакет документів звідти має бути направлений до відповідного обласного управління.

Засідання комісії проводиться у разі потреби, але не рідше одного разу на місяць. Заява про підтвердження стажу роботи розглядається пізніше двох місяців із дня звернення.

Які документи потрібні

До заяви про підтвердження стажу додаються:

  • документи, що підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації внаслідок їх ліквідації;
  • трудова книжка;
  • документи (за наявності), видані архівними установами, зокрема:
  • довідка про заробітну плату;
  • копії документів про проведення атестації робочих місць;
  • копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати.

В Україні щороку змінюються вимоги до страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію у 60-річному віці. Потенційному пенсіонеру, якому виповниться 60 років у 2022 році, необхідно накопичити 29 років стажу, щоб вийти на пенсію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі