На Близькому Сході та в Північній Африці глибоко вкорінена антизахідна філософія. Крім того, власний досвід війн і збройних конфліктів також формують своєрідне відношення до жертв війни, а саме повагу до сили. Про це свідчать результати досліджень, проведених організацією BRAND UKRAINE.
Зазначається, понад 20% населення даного регіону звинувачують НАТО у війні Росії в Україні, ще 13% — президента США Джо Байдена. Водночас 16% покладають відповідальність на Росію, а 42% не мають чіткої позиції.
Крім того, новини про російські атаки на об’єкти цивільної інфраструктури та зображення Росії як загрози для інших країн практично не впливають на ставлення до України.
“Роль жертви не працює, адже країни регіону на боці сильних в силу низки об’єктивних причин,” — зазначає Марія Липяцька, голова BRAND UKRAINE.
“Власний трагічний досвід війн і збройних конфліктів в регіоні суттєво впливає на рівень емпатії, коли йдеться про руйнування та смерті в інших країнах. Населенню регіону резонують тези про те, що українці борються за незалежність, демократичне майбутнє та добробут своїх родин. Їм також відгукуються меседжі про екзистенційний характер війни (“наша держава має право на існування”) та порушення прав дітей”.
Повідомлялось, що незважаючи на активність Росії на Близькому Сході та в Північній Африці (країнах MENA), постійну присутність її в місцевих ЗМІ, арабський світ не вважає Україну ворогом.