За інформацією DT.UA, головною темою його візиту є обговорення з віце-прем'єр-міністром України Володимиром Кістіоном і головою "НАК "Нафтогаз України" відокремлення транзиту газу від інших функцій "Нафтогазу".
Під час виступу на засіданні комітету Верховної Ради з питань ПЕК у четвер, 9 листопада, з презентацією "Звіту про стан виконання Україною зобов'язань, взятих в рамках "Протоколу про приєднання України до Енергетичного співтовариства"", Копач наголосив на необхідності створення в Україні оператора ГТС.
"Понад рік тому я закликав керівництво "Нафтогазу" допомогти уряду створити оператор ГТС. В "Укртрансгазі" можна організувати бізнес-підрозділ і надати йому функції оператора ГТС. Україна вирішила створити нову юридичну особу для нового оператора ГТС, оскільки до діючого зараз "Укртрансгазу" є претензії з боку Фірташа, Коломойського (олігархів Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського – ред.) та інших, і юридична спадщина "Укртрансгазу" дуже сумнівна. Цією новою юридичною особою повинні бути МГУ ("Магістральні газопроводи України" - ред.), і їй повинні передати всю діяльність оператора ГТС. Нещодавно "Нафтогаз" вирішив створити бізнес-підрозділ з деякими функціями оператора ГТС, і, як на мене, це позитивний крок, тому що потім його можна буде легко передати МГУ", - зазначив він.
Напередодні у "Нафтогазі" повідомили про те, що, на думку Голови секретаріату Європейського енергетичного співтовариства, філіал "Укртрансгазу" жодним чином не є підміною нового оператора ГТС.
"Не сприймайте цю філію як майбутнього оператора ГТС, її можна лише передати в МГУ", - наголосив Копач.
Він також констатував успішну інтеграцію Україною "Третього енергетичного пакету" у власне законодавство, але є певні труднощі з імплементацією. Ще однією проблемою, крім анбандлінга, на думку Янеза Копача, є лібералізація сегмента поставок газу населенню.
Своєю чергою в енергетичному блоці Кабінету міністрів України пообіцяли прокоментувати результати переговорів з головою секретаріату Європейського енергетичного співтовариства.
Нагадаємо, раніше міжвідомча комісія з розслідування причин невиконання плану анбандлінга, засідання якої пройшло 24 жовтня, запропонувала внести зміни у статут "Нафтогазу", якими Кабміну передаються повноваження прямого управління ПАТ "Укртрансгаз".
Раніше DT.UA писало про те, що у НАК "Нафтогаз України" ініціюють створення нового оператора ГТС, але це має бути не ПАТ "Магістральні газопроводи України".
Детальніше про створення нового оператора ГТС читайте у матеріалі Алли Єрьоменко "Камінь спотикання - ГТС" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".