Видобуток нафти і газу падає, виробництво зрідженого газу - теж. Але є і зростаючі показники, наприклад, борг перед держбюджетом, залишається рекордним в країні, - 13,9 млрд грн.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Куюн, директор ТОВ "Консалтингова група А-95", і Віталій Крижевський, аналітик нафтогазового порталу enkorr. Однак головне, що у "Укрнафти", що продовжує залишатися під щільним контролем групи "Приват", є плани, підкреслюють автори.
"2017 р. почався дуже непогано для нас - була сприятлива ціна на нафту, парламент знизив ренту, і в першому півріччі у нас була позитивна тенденція по збільшенню середньодобового видобутку", - говорить голова правління "Укрнафти" Марк Роллінс.
А вже влітку закінчився термін дії шести ліцензій, і Державна служба геології та надр України відмовилася їх продовжувати через борг "Укрнафти" по ренті. В результаті добовий видобуток просів на 20%. Восени дозволи були розблоковані, але на колишній рівень видобуток не повернулася. У компанії вважають, що якщо б свердловини не глушили, то падіння у році склало б 3%. За фактом виробництво нафти знизилося на 9% (139 тис. т), газу - на 15% (193 млн кубометрів).
На 2018 р. "Укрнафта" оголосила про плани досягти зростання видобутку на 0,4% і інвестувати 3,2 млрд грн. Для порівняння: це в два рази більше, ніж за три останніх роки. Які шанси? У минулому році в компанії вже збиралися вкласти 2,2 млрд грн, але в підсумку освоїли лише 600 млн грн. Гроші були: нафта подорожчала на 27%, а зниження ренти залишило в "Укрнафті" 1,3 млрд грн.
Детальніше про проблеми "Укрнафти" читайте в статті Сергія Куюна і Віталія Крижевського ""А в остальном, прекрасная маркиза!.."" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".