Видобуток газу "Газпромом" впав нижче десятирічного мінімуму через припинення поставок в Україну

Поділитися
Видобуток газу
З початку липня глибина падіння вимірюється вже двозначними значеннями: за підсумками перших 14 днів падіння склало 11%. За підсумками місяця воно може збільшитися до 12-13%.

Поточний добовий видобуток газу "Газпромом" впав нижче мінімальних показників останнього десятиліття. Причиною зниження видобутку стало припинення поставок газу в Україну, скорочення експорту після теплої зими і солідні запаси газу в сховищах покупців, повідомляє російське агентство "Інтерфакс". Нинішній темп закачування газу в підземні сховища Європи випереджає торішній рівно на два місяці.

Як свідчать дані Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу (ЦДУ ПЕК), 14 липня 2014 року "Газпром" добув лише 882,8 млн кубометрів газу. У минулому, 2013 році, річний мінімум видобутку був зафіксований на рівні 1044,5 млн кубометрів, а мінімум за останні п'ять років (період спостережень Агентства газової інформації) був показаний в 2009 році - 891,7 млн кубометрів.

"Газпром" 16 червня перевів Україну на передоплату - тобто перестав постачати газ на адресу "Нафтогазу України". Зниження склало приблизно 100 млн кубометрів.

Різке скорочення поставок було згладжено зниженням видобутку на 33 млн кубометрів на добу, свідчать дані ЦДУ, і зростанням закачування газу в підземні сховища Росії приблизно на 65 млн кубометрів (насамперед у найбільше в Росії Північно-Ставропольське ПГС - на 23 млн кубометрів).

Зниження видобутку означає повну зупинку деяких промислів. Зокрема, у зв'язку з припиненням поставок в Україну Другої газовий промисел Ямбурзького родовища був зупинений достроково - на два тижні раніше запланованого терміну, повідомляє корпоративне видання ТОВ "Газпром видобуток Ямбург". Профілактика на ДП-2 триватиме близько трьох місяців.

Крім того, як з'ясувалося, поточні поставки газу на експорт за межі колишнього СРСР з останньої декади червня були стабільно нижче торішніх значень.

З початку липня глибина падіння вимірюється вже двозначними значеннями: за підсумками перших 14 днів падіння склало 11%. За підсумками місяця воно може збільшитися до 12-13%, свідчать розрахунки Агентства газової інформації. Втім, сума семи місяців може бути все ще на частки відсотка вище результату за січень - липень 2013 року.

Експерти прогнозують, що видобуток газу в липні може знизитися на 13%, якщо не буде надана відповідна підтримка від країн далекого зарубіжжя. !zn

Читайте також:

"Газпром" виставив Україні оновлений рахунок за газ: $ 5,3 млрд за 11,5 млрд куб. м

Україна розраховує на закупівлю 6-7 мільярдів кубометрів газу в РФ у 2014 році

"Газова" осінь-зима 2014-2015 рр.: надія на себе

Україна здатна пройти опалювальний сезон без поставок російського газу, - радник голови "Нафтогазу"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі