Експерти підрахували, що за найгіршим варіантом для сільського виробника, за якого ціна за молоко знизиться на 20%, ситуація виглядатиме наступним чином: раніше селянинові платили 2 грн за літр молока, тепер на п’яту частину менше - 1,60 грн. Якщо за добу власник корови здає відро молока - 10 літрів, то, виходить, втрачає щодня 4 грн, а за місяць - 120 грн. При витратах у 120 грн держава компенсує йому зі спецфонду 100 грн.
Якщо ж урахувати корупційний механізм, який запрацює при розподілі «централізованої» молочної дотації, то втрати виробників будуть відчутнішими. Приміром, у сільгосппідприємстві тисяча корів, на які припадає по 100 грн на місяць. Це вже 100 тис. грн. Щоб їх одержати, керівникові господарства у столичному кабінеті доведеться віддати 40% від загальної суми. Таким чином, високоранговий чиновник на одному господарстві одразу «піднімається» на 40 тис. грн. А якщо врахувати, що сільгосппідприємства утримують 600 тис. корів, то сукупний «відкіт» лише у цьому сегменті досягне 24 млн грн.
Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Чопенка «Молочні ріки з відкотними берегами».