Відбудова України: Мінвідновлення пропонує підхід циркулярної економіки

Поділитися
Мова йде про використання будівельних відходів.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) готує комплекс заходів, метою яких є розв’язати проблеми будівельних відходів на основі принципів циркулярної економіки. Про це повідомила заступниця міністра Наталія Козловська, пише Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що, за оцінками органів місцевого самоврядування, станом на кінець 2023 року по всій країні утворилося понад 450 тисяч тонн будівельних відходів від руйнувань.

«Поки в Україні немає традиції глибокої переробки будівельних відходів, показник ресайклінгу становить 6% від загальної кількості. Але у баченні великої відбудови країни ці відходи ми розглядаємо як можливий майбутній ресурс для будівельної галузі», – зазначила Козловська.

За її словами, вирішення цієї проблеми має відбуватися за такими напрямками:

  •  створення необхідної нормативної бази щодо технології сортування й переробки відходів та налагодження відповідних технологічних процесів;
  •  розроблення каталогу будівельної продукції, виготовленої із застосуванням сировини на основі перероблених відходів;
  •  подальша розробка стандартів щодо виготовлення такої будівельної продукції.

Козловська підкреслила, що переробка відходів від руйнувань включає сортування, обробку, виробництво та транспортування. Все це потребує значних фінансових вкладень.

“Тому, з боку держави мають бути розроблені відповідні економічні моделі, а також встановлені цільові показники переробки відходів від руйнувань та норми щодо обов'язкового використання певного відсотка вторинної сировини в проєктах відновлення”, – наголосила заступниця міністра.

Нагадаємо, що ZN.UA запитало у Мінекономіки, Мінцифри, Держагентства відновлення, Мінінфраструктури про їхнє бачення розвитку України в майбутньому. Майже ніхто не відповів вчасно. А відповіді — хапайся за голову… За відсутності стратегії ми в кращому разі отримаємо довоєнну економіку, тільки в меншому масштабі, а в гіршому — й того не матимемо. Про це читайте у статті "Дефіцит ідей: як відбудова України перетворюється на ремонт". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі