Видатки на обслуговування держборгу в 2018 році сягнуть рівня у 4% від ВВП – проект держбюджету

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Видатки на обслуговування держборгу в 2018 році сягнуть рівня у 4% від ВВП – проект держбюджету Як державний, так і загальний борг перевищують встановлений Бюджетним кодексом граничний розмір в 60% ВВП © Андрій Товстиженко, DT.UA
Ця сума співставна з розміром усіх видатків бюджету на економічний розвиток, включаючи АПК, транспорт та енергетику.

Згідно з проектом державного бюджету на 2018 рік, представленим у Раді Кабміном, витрати на обслуговування державного боргу в наступному році досягнуть 130 млрд грн, збільшившись на 16 млрд грн в порівнянні з рівнем поточного року.

Про це у своїй статті для DT.UA пише голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень Анатолій Максюта. Автор вказує, що граничний розмір державного боргу на кінець року пропонується затвердити в розмірі 1999,3 млрд грн (61,5% ВВП), а гарантованого - 747,6 млрд грн (23,1% ВВП). Разом це становитиме 84,6% ВВП.

"Видатки на обслуговування державного боргу (виплата відсотків і доходу) сягнуть 130 млрд грн, збільшившись на 16 млрд і становлячи 4% ВВП. Ця сума порівнянна з величиною всіх видатків бюджету на економічний розвиток, включаючи АПК, транспорт і енергетику. А загальні виплати з державного боргу (погашення + обслуговування) становитимуть 306 млрд грн, або 9,4% ВВП", – йдеться в статті.

Експерт відзначає, що як державний, так і загальний (разом з гарантованим) борг перевищують встановлений Бюджетним кодексом граничний розмір в 60% ВВП.

"За законодавством уряду потрібно подавати парламенту термінові заходи щодо приведення його до граничного розміру. Або хоча б, зрештою, затвердити стратегію управління держборгом, щоб громадяни країни знали, скільки боргів треба буде віддати їм, а скільки - їхнім дітям та онукам, і визначилися зі своєю власною стратегією", - вказує аналітик.

Максюта, при цьому, зазначає, що до тексту бюджетного закону знову включено статті про право уряду перевищувати граничний розмір держборгу з метою докапіталізації банків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це означає, що розмір держборгу може зрости ще більше.

Читайте також: В автокатастрофі в Киргизстані загинули вісім осіб

15 вересня Кабінет міністрів схвалив проект державного бюджету на 2018 рік. Основою для розрахунку показників проекту державного бюджету на 2018 рік був обраний сценарій макроекономічного прогнозу, який передбачає зростання реального ВВП на 3%, збільшення номінального ВВП до 3247,7 млрд грн, індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) на рівні 107%. У проекті державного бюджету на 2018 рік розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 30,1 грн/долар.

Читайте про проект держбюджету на 2018 рік у статті Анатолія Максюти "Бюджетні питання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі