Від реструктуризації "зеленого" тарифу "Гарантований покупець" заощадить до 2,5 млрд грн на рік - ЄУЕА

Поділитися
Від реструктуризації © РБК-Україна
ЄУЕА підтримує законопроект №2543

Реструктуризація "зеленого" тарифу за законопроектом "Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики" (№2543) дозволить "Гарантованому покупцю" заощаджувати до 2,5 млрд грн на рік. Про це йдеться у зверненні Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА) до народних депутатів України, передає "РБК-Україна".

У зверненні зазначається, що Європейсько-українське енергетичне агентство підтримує запропонований депутатами комітету з питань економічного розвитку законопроект №2543, що передбачає добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу.

"Запропонована схема реструктуризації "зеленого" тарифу (ЗТ) має добровільний характер, тобто до ВДЕ електростанцій, які вирішили залишитися на старій схемі підтримки, не застосовуються жодні санкції. Цей принцип узгоджується з численними публічними заявами президента України та прем'єр-міністра України протягом останніх місяців про те, що ретроспективних змін до законодавства не буде, і будь-яке рішення слід шукати в діалозі з інвесторами", - говориться в зверненні.

Також в ЄУЕА звертають увагу, що параметри реструктуризації "зеленого" тарифу (% зменшення ЗТ, строк тривалості договору купівлі-продажу електроенергії після реструктуризації, запропоновані покращення регуляторних норм) загалом відповідають пропозиціям, висловленим раніше членами Агентства у зверненнях до представників влади. На їх думку, це збільшує ймовірність того, що значна частина учасників ринку приєднається до цієї схеми реструктуризації.

За розрахунками ЄУЕА, щорічна економія ДП "Гарантований покупець" за такої схеми реструктуризації може сягнути 2,5 млрд грн на рік.

"Виходячи з наших оцінок, щорічна економія ДП "Гарантований покупець" в результаті реструктуризації ЗТ, запропонованого згідно із Законопроектом №2543, може досягти до 2.5 млрд. грн на рік", - повідомляється в зверненні.

Нагадаємо, проект закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики" (№2543) зареєстрований у Верховній раді 6 грудня 2019 року. За словами одного зі співавторів законопроекту, народного депутата України Людмили Буймістер, він є компромісним і більшість гравців ринку погоджуються на добровільну реструктуризацію на запропонованих умовах.

Раніше президент України Володимир Зеленський на українсько-литовському економічному форумі 27 листопада заявив, що ретроспективної зміни "зеленого" тарифу не буде і українська влада не планує робити жодних кроків, які погіршать умови ведення бізнесу в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі