За умовами угоди Ізраїль відкриє для України ринок промислових товарів на 80%, а Україна - на 70%. Для решти товарів окремо передбачені перехідні періоди.
Варто відзначити, що Ізраїль входить до топ-20 ринків у фокусі для України в Експортній стратегії.
Експорт українських товарів до Ізраїлю постійно зростає. Так, за підсумками 2016 року Україна експортувала до Ізраїлю товарів на 8,5 млн, у 2017 році ця цифра становила вже 4,6 млн.
У 2018 році експорт товарів з України до Ізраїлю становив 0 млн, а за перші 3 місяці 2019 року експорт товарів до Ізраїлю склав 2,2 млн, що на 7,4% або на ,2 млн, ніж за аналогічний період 2018 року.
Ринок Ізраїлю характеризується як досить закритий, з високим ввізним митом на різні групи товарів. Таким чином Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем відкриває саме для українських експортерів кращі можливості та переваги для торгівлі. Включаючи торгівлю у форматі Україна-ЄС-Ізраїль.
За оцінками Мінекономрозвитку, Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю.
Нагадаємо, що 20 липня минулого року під час візиту міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Ізраїлю з вищим керівництвом країни на політичному рівні були узгоджені всі пункти Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем, переговори щодо якої тривали майже шість років. Положення документа схвалили в рамках засідання Спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва.
У березні 2018 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що сторони домовилися про підписання договору про ЗВТ.
21 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив угоду і уповноважив Степана Кубіва на його підписання.
21 січня 2019 року перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав Угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.