Важливо знати: кого з пенсіонерів можуть змусити повернути частину пенсії

Поділитися
Важливо знати: кого з пенсіонерів можуть змусити повернути частину пенсії © pixabay/guvo59
Це можливо лише в одному випадку.

Незважаючи на війну та економічні труднощі, українські пенсіонери продовжують отримувати пенсії в повному обсязі. В Telegram-каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області пояснили, у якому випадку пенсіонерів можуть змусити повернути частину виплат.

Там нагадали, що після набуття пенсіонером права на пенсію Пенсійний фонд України щомісячно виплачує належні йому виплати. Однак трапляються ситуації, які можуть призвести до виникнення переплат пенсійних виплат.

Однією з причин переплат пенсій є несвоєчасне повідомлення пенсіонером органів Пенсійного фонду про факт працевлаштування або зайняття підприємницькою діяльністю.

Абзацем 2 пункту 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, передбачено, що у разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) пенсіонер зобов’язаний повідомити про це орган Пенсійного фонду України упродовж 10 днів після працевлаштування.

З цими вимогами чинного законодавства кожен пенсіонер ознайомлюється при зверненні за призначенням пенсії, особисто поставивши свій підпис у заяві відповідного змісту та отримавши «Пам'ятку пенсіонера».

При цьому, у випадку відсутності в Реєстрі застрахованих осіб даних про факт працевлаштування, особа має надати до Пенсійного фонду документи, що засвідчують відповідні відомості (копію наказу (розпорядження) про прийняття на роботу або копію трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).

У разі неповідомлення пенсіонером про працевлаштування ця обставина буде виявлена фахівцями пенсійної служби під час звіряння даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб-підприємців. Однак на дату такої звірки сума надміру виплачених пенсійних коштів вже буде зафіксована.

У разі відмови пенсіонера добровільно повернути зайво отримані кошти, Пенсійним фондом приймається рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20 відсотків пенсії.

Про факт працевлаштування, а також про звільнення, припинення реєстрації підприємницької діяльності пенсіонер повідомляє орган Пенсійного фонду  шляхом подання відповідної заяви. Це можна зробити в дистанційному режимі через особистий кабінет вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Отже, для забезпечення виплати пенсій у належних розмірах, передбачених законодавством, та з метою попередження переплат пенсійних виплат одержувачам пенсій необхідно своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про факт працевлаштування чи звільнення з роботи.

Кожному пенсіонеру встановлюється індивідуальна дата виплати пенсії. Нагадаємо, хто отримує пенсію в першу чергу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі