Важливий етап: коли треба припинити право власності на знищену нерухомість

Поділитися
Це потрібно зробити тим, хто отримав житловий сертифікат.

У січні в Україні вже реалізували перший житловий сертифікат на придбання нового житла за знищене майно під час війни. Але між отриманням житлового сертифіката та придбанням нової домівки існує ще один важливий етап. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, як та коли потрібно припинити право власності на знищену нерухомість.

Відповідно до постанови Кабміну №600 від 30 травня 2023 р. (зі змінами) процедура отримання компенсації за знищене житло має кілька етапів:

  • подання заяви про знищене майно;
  • подання заяви на компенсацію про знищене майно;
  • розгляд заяви та обстеження зруйнованого об'єкта спеціальною Комісією;
  • прийняття рішення про надання компенсації;
  • отримання житлового сертифіката.

Однак отримання сертифіката - це всього лиш гарантія отримання коштів на купівлю нового житла і не є кінцевою стадією процесу отримання компенсації. Після неї потрібно здійснити державну реєстрацію припинення права власності на знищене нерухоме майно.

Так, відповідно до постанови Кабміну №39 від 16 січня 2024 р. отримувач компенсації здійснює дії щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об’єкт нерухомого майна у випадку ухвалення Комісією рішення про надання компенсації шляхом надання грошових коштів для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку після затвердження уповноваженим органом такого рішення Комісії і до моменту проведення виплати компенсації. Тобто, припинити право власності на знищене житло лише після позитивного рішення Комісії про надання компенсації.

Також це потрібно у випадку ухвалення Комісією рішення про надання компенсації шляхом видачі житлового сертифіката після затвердження уповноваженим органом такого рішення Комісії і до дати нотаріального посвідчення договору про придбання житла з використанням житлового сертифіката. Тобто, припинити право власності можна тоді, коли маємо позитивне рішення Комісії і отримали сформований житловий сертифікат.

Зареєструвати припинення права власності на знищене житло потрібно до нотаріального посвідчення договору на купівлю нової оселі. При цьому державна реєстрація припинення права власності на знищене нерухоме майно проводиться безоплатно.

Тож, після отримання житлового сертифіката слід зареєструвати припинення права власності на зруйноване житло, обрати нову домівку, забронювати кошти на її придбання та укласти нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу.

Українці можуть використати житлові сертифікати за знищене майно для купівлі нової оселі. Нагадаємо, як обміняти сертифікат на нове житло.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі