Важливе питання: як звільнитися під час війни

Поділитися
Важливе питання: як звільнитися під час війни © freepik/freepik
Багато українців було змушено виїхати з країни через війну.

Повномасштабне вторгнення Росії змусило багатьох українців залишити свої домівки та виїхати за кордон. Деякі через війну не встигли звільнитися зі старого місця роботи.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів, які права та обов’язки працівника, що хоче звільнитися за власним бажанням. В тому числі і того, що перебуває за межами країни.

Як правильно розірвати трудовий договір під час війни

 Працівник має право розірвати трудовий договір, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.

 Якщо підприємство, установа, організація розташовані в районах бойових дій, де є загроза для життя і здоров’я працівника, він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

 Дату звільнення за власним бажанням зазначає працівник у заяві.

Чи можна подати заяву про звільнення під час відпустки

Заява про звільнення може бути подана як у період роботи, так і у період відпустки або тимчасової непрацездатності. Пояснювати причини звільнення необов’язково.

За бажанням працівника, у разі його звільнення йому має бути надано невикористану відпустку. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.

У який термін працівник може  відкликати заяву про звільнення

Впродовж двох тижнів працівник має право відкликати свою заяву або в іншій формі повідомити роботодавця про зміну свого наміру звільнитися. Доцільно це зробити письмово, щоб заява була зареєстрована.

Як подати заяву про звільнення, перебуваючи за кордоном

  • Надіслати на офіційну адресу роботодавця оригінал заяви на звільнення міжнародною поштою;
  • Надіслати заяву на звільнення на офіційну електронну пошту роботодавця.
  • Якщо заява про звільнення надсилається на пошту роботодавця, її слід роздрукувати та підписати, відсканувати та підписати електронним цифровим підписом. У випадку відсутності можливості направити заяву на офіційну юридичну адресу або пошту роботодавця, працівник може направити її на всі відомі месенджери роботодавця.

Бувають випадки, коли при звільненні роботодавець затримує остаточний розрахунок з працівником. Нагадаємо, коли і як має здійснюватись остаточний розрахунок при звільненні з роботи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі