Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), встановила тарифи на послуги централізованого опалення з середнім рівнем 10-11 грн/кв. м і оплатою виключно в опалювальний сезон.
"Комісія розуміє, що це досить серйозне питання, можливо навіть проблема, оскільки в середньому вартість тепла в розрахунку на 1 кв. м становить 10-11 грн/кв. м, тобто для середньої двокімнатної "хрущовки" тариф становитиме 500 грн/міс. Ми розуміємо, що це в рази більше, ніж у попередній опалювальний сезон, але це рівень, який необхідний для компенсації витрат підприємств теплокомуненерго в умовах відсутності державних дотацій", - цитує прес-служба НКРЭКУ голову комісії Володимира Демчишина.
В регуляторі відзначають, що важливим чинником, який веде до різкого зростання місячної оплати, є перехід з 12-місячною на 6-місячну оплату (тільки в опалювальний сезон).
"У цій версії тарифів розрахунок проводився на шість місяців (на період опалювального сезону). Тобто, тільки за рахунок зміни методології, тарифи зросли в два рази ... Можливим рішенням проблеми є перегляд методології розрахунків та повернення до 12-міс. нарахування. Зі свого боку, ми плануємо звернутися з цією пропозицією до Кабміну. Разом з тим, комісія розуміє проблематику тарифоутворення для ТКЕ, розуміє, що газ, який використовується для виробництва тепла, що споживається зараз і оплачувати його НАК "Нафтогаз України" потрібно зараз. Розтягуючи оплату на 12 міс. ми автоматично створюємо для "Нафтогазу" проблеми - курсову різницю, вимивання обігових коштів", - говорить глава НКРЭКУ.
У комісії також зазначили, що приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є безальтернативним, оскільки дотації з боку держави для ПЕК на 2015 рік не передбачені.
Як повідомлялося, влітку Нацкомпослуг (регулятор, який раніше встановлював тарифи у сфері теплопостачання) підвищила тарифи на опалення для киян з 2,91-3,1 грн/кв.м (протягом усього року) до 9,22 грн/кв.м (протягом 6 міс.).
Тоді ж Нацкомпослуг підвищила тариф на опалення для споживачів з лічильниками на 48-58% - до 375,3 грн/Гкал (з ПДВ). До того він був зафіксований на рівні 237,7-253,15 грн/Гкал (в залежності від термінів оплати). !zn