Світові ціни на нафту ростуть у вівторок, коректуючи після зниження напередодні; скептицизм щодо укладення угоди ОПЕК заморожування видобутку нафти стримує вартість "чорного золота" від більшого зростання, свідчать дані торгів.
Вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,60% - до 51,83 долара за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла на 0,62% - до 50,25 долара за барель.
В понеділок "чорне золото" дешевшало через заяву міністра нафти Ірану Бижана Зангане про намір країни досягти рівня видобутку сировини в 4 мільйони барелів до 2019 року. За його словами, до 2020 року рівень нафтовидобутку Ірану повинен досягти показника 4,28 мільйона барелів. У той же час, він відзначив, що розраховує на домовленість ОПЕК про заморожування видобутку нафти в листопаді. Зангане пішов від відповіді на питання, чи достатньо зросла поточна видобуток нафти в Ірані, щоб країна приєднався до угоди ОПЕК.
Інвестори також побоюються, що Лівія і Нігерія можуть приєднатися до угоди щодо скорочення видобутку нафти. На їхню думку, очікуване зростання виробництва цих країн може легко компенсувати скорочення від інших країн-членів картелю.
"Це передбачає, що загальний обсяг виробництва ОПЕК не буде сильно знижений", - повідомив газеті The Wall Street Journal енергетичний аналітик Citi Futures Perspective Тім Еванс (Tim Evans).
Нагадаємо, на вартість нафти також впливають повідомлення за угодою між країнами ОПЕК, які в ході енергетичного форуму в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.