За станом на 7:28 вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,37% - до 64,61 доларів за барель. Ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,36% - до 61,47 долара за барель.
Видобуток "чорного золота" на родовищі "Шарара" у Лівії припинено з неділі, 4 березня, у зв'язку із закриттям трубопроводу, який постачає сировину до терміналу НПЗ у місті Ез-Завія, повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані із ситуацією джерела. При цьому причини та терміни закриття трубопроводу не зазначаються.
"Ціни на нафту реагують на ситуацію з поставками через припинення видобутку в Лівії. Очікувалося, що геополітичні ризики в Лівії зменшилися, однак це виявилося помилкою. Навіть якщо видобуток на родовищі "Шарара" відновиться, ризик ще одного припинення залишиться", - цитує агентство головного економіста державної Japan Oil, Gas & Metals National Corp. Такаюкі Ногамі.
У той самий час інвестори чекають на новини зі щорічної енергетичної конференції CERAWeek у Х'юстоні, яка проходить 5-9 березня. Міністр енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруі назвав головною метою зустрічі ОПЕК із виробниками сланцевої нафти США порівняння планів і прогнозів щодо ринку нафти, але про приєднання американських "сланцевиків" до Віденської угоди зі скорочення нафтовидобутку мова не йде.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.
Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".