Вартість нафти знижується на даних про зростання кількості бурових установок у США

Поділитися
Вартість нафти знижується на даних про зростання кількості бурових установок у США Ціни на "чорне золото" знаходяться під тиском статистики про кількість бурових установок у США © bloomberg.com
Brent дешевшала до 63,13 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у понеділок, 11 грудня, демонструють негативну динаміку на даних американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про зростання кількості бурових установок у США, свідчать дані торгів.

Станом на 7:07 вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,43% - до 63,13 доларів за барель, ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,4% - до 57,13 доларів за барель.

Як свідчать дані Baker Hughes, за тиждень, що завершився 8 грудня, кількість бурових установок у США збільшилася на дві штуки, або на 0,2% - до 931 одиниці. При цьому нафтових стало більше на 0,27% - 751 одиниця. Кількість газодобувних не змінилася, залишившись на рівні 180 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок збільшилася на 307 штук, або в 1,5 рази.

"Найбільша проблема для інвесторів наразі, як і раніше, полягає у збільшенні кількості бурових установок у США, яке потенційно може поставити під загрозу виконання угоди ОПЕК і Росії (зі скорочення нафтовидобутку - ред.)", - цитує агентство "Рейтер" аналітика ASR Wealth Advisers Шейна Ченела.

У той самий час інвестори звертають увагу на заяву міністра нафти Кувейту Іссама аль-Марзука про подальшу долю угоди зі скорочення нафтовидобутку країнами ОПЕК+. Так, за його словами, країни-учасниці віденського угоди можуть вийти з неї до кінця наступного року. Стратегія виходу з угоди може бути розглянута на зустрічі в червні, якщо баланс попиту та пропозиції на ринку нафти до цього часу відновиться, вважає аль-Марзук.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі