За останні три місяці реал втратив 12% вартості, що стало максимальним падінням серед 31 найбільш активно торгованих валют світу. Рубль подешевшав на 11%, рупія - на 10%, а вартість китайського юаня знизилася на 1,2%, хоча у кризові 2008-2009 роки його курс залишався незмінним. В цілому національні валюти Бразилії, Росії та Індії можуть подешевшати на 15% до кінця року.
Валюти найбільших країн, що розвиваються, показують значне зниження з 1998 року, незважаючи на те, що економіки цих держав зросли за останні 10 років більш ніж у 4 рази. Тим не менш, інвестори тікають із країн БРІК, пише Bloomberg.
Цьому є пояснення: ціни на нафту, яку експортує Росія, впали до мінімуму за 18 місяців, в Індії небувалий дефіцит бюджету, а в Китаї очевидне охолодження економіки та ринку нерухомості зокрема. Так, бразильський реал, російський рубль та індійська рупія стали лідерами падіння серед валют країн, що розвиваються, за останні 13 років, а китайський юань подешевшав на максимальну величину з 1994 року, коли була проведена девальвація.
Монетарна влада деяких країн стурбована таким станом справ, зокрема Центробанк Індії, як очікується, представить у понеділок заходи щодо підтримки своєї валюти. Нагадаємо, рупія впала до рекордного рівня до долара і подальше ослаблення може посилити інфляційний тиск, а також підвищити вартість рефінансування зовнішніх позик для індійських компаній.
Провідні виробники товарів загального користування знизили прогнози щодо прибутку через витрати, пов'язані з валютними курсами.
Учасники ринку очікують продовження ослаблення валют через загальне уповільнення економічного зростання.
За оцінками експертів, валюти Бразилії, Росії та Індії можуть подешевшати щонайменше на 15% до кінця поточного року. З початку поточного кварталу реал втратив 12% вартості, що стало максимальним падінням серед 31 найбільш активно торгованих валют світу. Рубль подешевшав на 11%, рупія - на 10%, а вартість китайського юаня знизилася на 1,2%, хоча в кризові 2008-2009 роки його курс залишався незмінним. !zn