Міжнародні резерви України на початок лютого поточного року досягли $29,92 млрд, що більше ніж на аналогічну дату минулого року (станом на 1 лютого вони становили $29,29 млрд). Про це повідомила прес-служба Національного банку.
Зазначається, що у січні вони зросли на 5% або на $1,43 млрд дякуючи надходженням від західних партнерів, що перевищили інтервенції з продажу валюти для підтримки курсу гривні.
На валютні рахунки уряду в Нацбанку за місяць надійшло $4,33 млрд, з них:
- $3,26 млрд – від Європейського Союзу;
- $1 млрд – від США (через трастовий фонд Світового банку);
- $71,6 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
Водночас уряд України сплатив за обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті $65 млн. У тому числі $59 млн – за обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком, $5 млн – валютних ОВДП, решта – боргу перед іншими міжнародними кредиторами.
При цьому Національний банк продав у січні на валютному ринку $3,09 млрд, придбав до резервів – лише $28,5 млн. У підсумку чистий продаж валюти НБУ минулого місяця знизився порівняно з груднем 2022 року на близько $100 млн – до $3,06 млрд.
Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) у січні також обумовила збільшення резервів на $225,7 млн.
В НБУ додали, що поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту.