Введення збору до Пенсійного фонду з продажу готівкової валюти супроводжуватиметься наданням населенню абсолютно легальних способів уникнення оподаткування.
Про це розповів заступник голови правління НБУ Валерій Прохоренко під час засідання «Фінансового прес-клубу», проведеного за підтримки «Дзеркала тижня. Україна».
Зокрема, пояснив представник НБУ, для уникнення оподаткування громадянам достатньо буде на 30 днів покласти на депозит валютні заощадження, які знаходяться, скажімо, в них вдома, а після закінчення терміну дії договору з банком продати валюту фінустанові.
Налоговая милиция обещает не «кошмарить» украинцев за мелкий обмен валют
Крім того, як передбачається, від сплати «пенсійного» збору також будуть звільнені операції з продажу валюти в еквіваленті до 150 тис. грн, що надійшла як переказ з-за кордону.
«За своєю суттю, змістом законопроект (про запровадження 15-відсоткового збору з продажу готівкової валюти – ред.) ні в якому разі не обмежує права громадян зберігати свої заощадження в іноземній валюті. Навпаки, метою є забезпечити заощадження громадян в іноземній валюті. І, як наслідок, відновити довіру до банківської системи і в цілому до національної валюти», - підкреслив заступник голови НБУ Прохоренко.
Нагадаємо, що 20 листопада парламентський комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики відкликав законопроект №11433 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою», в якому пропонувалося встановити 15%-ковий збір до Пенсійного фонду з операцій продажу готівкової валюти фізособами. Як зазначалося, відкликання відбулося для доопрацювання документу та узгодження позицій Кабінету міністрів, Нацбанку і громадськості. !zn
Читайте также:
Регионал предложил Раде ввести 15%-й сбор с продажи наличной валюты
Нацбанк угрожает «валютчикам» уголовной ответственностью
НБУ распорядился конвертировать 50% валютной выручки экспортеров в гривну