У Мінагрополітики прогнозують зростання цін на зерно в Україні

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Зростання цін зерно в Україні пов'язане з високим попитом зовнішніх ринків і наявністю незакритих контрактів у зернотрейдерів. Очікується, що в перспективі цінова ситуація на ринку зерна буде мати тренди до зростання цін.

Міністерство аграрної політики і продовольства прогнозує зростання цін на 3культури на внутрішньому ринку України. Про це передає агентство УНІАН з посиланням на повідомлення відомства.

«Ситуація на внутрішньому ринку зернових культур є активною і має тенденції до зростання рівнів цін. Це пов'язано з високим попитом зовнішніх ринків, завершенням першої хвилі масових продажів зерна сільгоспвиробниками, наявністю незакритих контрактів у зернотрейдерів. Активними культурами в торговому відношенні є пшениця і кукурудза, причому фуражних кондицій. Очікується, що в перспективі цінова ситуація на ринку зерна буде мати тренди до зростання цін», - йдеться в повідомленні.

За даними відомства, на сьогоднішній день закупівельні ціни на продовольчу пшеницю 3-го класу на умовах EXW франко-елеватор складають 1900-2050 грн/т. У портах ціни зросли до 2150-2250 грн/т. На базисі FOB експортні ціни на продовольчу пшеницю становлять 300-310 дол/т.

- Ціни на продовольство в Україні зростуть на 10-15%

Рівень закупівельних цін на фуражну пшеницю EXW франко-елеватор складає 1850-2000 грн/т. Закупівельні ціни в портах зросли до 2050-2175 грн/т. Експортні ціни складають 285-295 дол/т.

На умовах EXW франко-елеватор ячмінь коштує близько 1950-2050 грн/т. Закупівельні ціни на фуражний ячмінь в портах зросли і становлять 2180-2245 грн/т. Експортні ціни на ячмінь складають близько 295-303 дол/т.

Діапазон мінімальних і максимальних закупівельних цін EXW франко-елеватор на фуражну кукурудзу зріс і становить 1850-2000 грн/т. Ціна закупівлі зерна в портах Чорного і Азовського морів зростає і в даний час складає 2050-2130 грн/т, при активному попиті на таке зерно. Орієнтовний рівень експортних цін на зерно нового врожаю також виріс і становить від 290 до 300 дол/т, FOB. Максимальні ціни озвучуються на рівні 315 дол/т. !zn

Читайте також:

Українські виробники цукру пообіцяли підняти ціни мінімум на 10 відсотків

Україна в 2012 році збере майже на 10 мільйонів тонн зернових менше, ніж у 2011

У Мінагрополітики пообіцяли інтервенціями збити ціну борошна

G20 скликає екстрену раду для оцінки стану світового ринку зерна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі