Єврокомісія підготувала стратегічний документ про співпрацю країн ЄС у сфері розробки, розвитку, фінансування та будівництва сучасних ядерних реакторів.
Зокрема, Єврокомісія виступає за просування міні-АЕС, першу з яких передбачається вести в експлуатацію в Європі не пізніше 2030 року.
Згідно з інформацією Spiegel Online, цей план ляже в основу енергетичної політики ЄС після того, як буде підписаний єврокомісаром з енергетики Марошем Шефчовичем 18 травня і затверджений в Європарламенті.
Експерти пояснюють розробку цієї стратегії двома причинами: прагненням Євросоюзу знизити залежність від російського газу і скоротити викиди парникових газів в атмосферу у відповідності із зобов'язаннями в рамках Паризької угоди щодо клімату.
Всього в 14 країнах ЄС працює 131 АЕС загальною потужністю близько 121 гігават. У той же час Німеччина знаходиться в процесі повної відмови від атомної енергетики і планує закрити останню АЕС в 2022 році.
Сьогодні понад 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні діють чотири АЕС із загальною кількістю енергоблоків 15 штук, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.