Про це сьогодні пише німецьке видання Suddeutsche Zeitung. Оглядач пише, що вірогідно Єврокомісія візьме енергетичну політику всього об'єднання на себе. За словами Шефровича, суть ідеї полягає в тому, щоб скасувати кордони між національними енергетичними ринками Євросоюзу. В майбутньому 28 країн-учасниць будуть мати спільну позицію на переговорах з постачальниками газу. А кожна з них ще до підписання угоди постачальником буде надати документ Єврокомісії, яка буде оцінювати його на відповідність європейським стандартам і вимогам.
Крім того, країни, які особливо залежать від газу Росії, матимуть змогу добровільно об'єднуватися з метою здійснення спільної закупки.
"жодна країна ЄС не повинна зазнавати збитків від невигідних для неї угод, які обумовлені географічними чи історичними причинами, або ж слабкими позиціями на міжнародній арені", - йдеться в спільній позиційній заяві Чехії, Польщі, Угорщини і Словаччини.
За словами Шефровича, необхідність об'єднання енергетичних ринків ЄС пов'язана з агресією Росії проти України. Москва неодноразово використовувала газ для політичного тиску. В цей же час, існує вірогідність, що деякі країни, зокрема Німеччина, виступить проти об'єднання енергетичних ринків країн ЄС. Оскільки в Берліні вважають енергетичну політику частиною питання національної безпеки, якою повинна займатися кожна країна окремо.
В цей же час, у Єврокомісії побоюються, щоб події в Донбасі не завадили транзиту газу в ЄС. Напередодні "Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у порушенні брюссельських угод. У свою чергу, "Газпром" звинуватив Україну у відсутності своєчасної оплати за газ.