Міністр фінансів Росії Антон Сілуанов 11 вересня на нараді у прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва запропонував підготувати стрес-сценарій макропрогнозу на 2016 рік виходячи з цін на нафту $ 30-35 за барель, передає з посиланням на джерела в російському уряді РБК.
Повідомляється, що на тій же нараді називалися й інші оцінки: за версією міністра економіки РФ Олексія Улюкаєва, негативний сценарій - не нижче $ 40 за барель нафти, а за версією представника Центробанку - $ 35 за барель.
В той же день Центробанк опублікував офіційний прогноз, де говориться, що "ризиковий сценарій - збереження середньорічного рівня ціни на нафту нижче $ 40 за барель в 2016-2018 роках". Представник відомства пояснив на нараді, що Центробанк розрахував стрес-тест виходячи з $ 35, але не став називати цифру, щоб не лякати народ".
Прем'єр РФ погодився з необхідністю робити стресовий сценарій виходячи з розрахунку $ 35-40 за барель нафти. Причому на нараді говорили, що даний варіант має всі шанси збутися.
Нагадаємо, у вересні 2014 року в Мінекономрозвитку Росії запропонували орієнтуватися в 2015 році на негативний сценарій - $ 91 за барель і курс долара 40 руб. В середині 2015 року цей сценарій зі стресового перетворився у фантастичний.
Раніше повідомлялося, що Путін не бачить нічого драматичного у падінні цін на нафту. На думку Путіна, це "природний процес". При цьому російський президент виправдав рішення уряду РФ перейти з трирічного бюджету на річний через падіння нафти (російський бюджет дуже залежить від коливання цін на "чорне золото").
Зазначалося, що Росія зазнає колосальних втрат через падіння ціни на нафту. Висока вартість "чорного золота" підігріла геополітичні амбіції трьох країн, які найбільше залежні від експорту нафти.
Як вважають економісти, ціна на нафту в $ 30 обрушить популярність Путіна серед росіян.Російська фінансова система завалиться при вартості "чорного золота" в $ 22,5, кажуть економісти.