"Ми працюємо над тим, щоб монетизувати залишки субсидії, тобто ті кошти, які може отримати людина внаслідок економного споживання газу, електроенергії тощо. Якщо наприкінці опалювального сезону у субсидіанта буде економія, то ця економія буде монетизована наприкінці опалювального сезону і ці кошти можна буде використати на заходи з енергозбереження", - сказав він.
Водночас він зауважив, що повна монетизація субсидій зараз неможлива. "Є повний консенсус в Уряді і цю позицію підтримує і експертне середовище, що монетизувати всі субсидії для 9 млн українських родин неможливо", - сказав Розенко.
За його словами, із травня цього року за призначенням субсидії звернулося понад 500 тисяч українських родин.
Розенко наголосив, що для 5,5 мільйона родин, які оформили субсидії в минулому опалювальному сезоні, їх переоформлення відбуватиметься автоматично. "Для цих громадян переоформлення субсидій на новий термін вже відбувається в автоматичному режимі. Цим людям не потрібно ніяких додаткових звернень, ніяких додаткових документів", - сказав він.
У лютому 2015 року Павло Розенко, який тоді очолював міністерство соціальної політики, повідомив, що накопичені на рахунках споживачів до кінця опалювального сезону близько 1-1,5 млрд грн не пропадуть, а можуть бути монетизовані і спрямовані на підвищення енергозбереження. Я за те, щоб цю суму можна було монетизувати", - сказав він.