В "Укренерго" розповіли, чому експортна електроенергія з України подешевшала ще на 20%

Поділитися
В © rbc.ua
Якщо коротко, то ціни диктує ринок.

В період з 26 вересня по 2 жовтня середньозважена ціна доступу до міждержавних ліній електропередачі в напрямку ЄС впала на 21% до 5,1 тис. грн/МВт∙год. Причина цього - падіння цін на суміжних ринках, повідомляє прес-служба "Укренерго".

За даними держкомпанії, на спотовому ринку Румунії "на добу наперед" (РДН) ціни на електроенергію продовжують знижуватися: середня ціна базового навантаження з 25 вересня по 1 жовтня становила близько 344,6 євро/МВт∙год, тоді як тижнем раніше - 366,4 євро/МВт∙год. Однак на РДН Словаччини ціна на електроенергію збільшилася - до 377,1 євро/МВт∙год проти 359,5 євро/МВт∙год тижнем раніше.

Водночас на українському РДН ціна базового навантаження зросла у більшість днів на 3-4 євро до 93-94 євро/МВт∙год проти 90-91/МВт∙год впродовж попереднього тижня.

Загальна вартість доступу до міждержавних електромереж в напрямку Словаччини та Румунії, проданого на аукціонах "Укренерго" з 30 червня по 2 жовтня 2022 року, складає понад 4,7 млрд гривень.

Впродовж останнього тижня 26 вересня - 2 жовтня 2022 року на цих аукціонах реалізовано доступ до міждержавних перетинів в обсязі 50 099 МВт.

Повідомлялось, що, за словами президента України Володимира Зеленського, експорт української електрики до країн Євросоюзу дозволить енергокомпаніям використати зароблені кошти для забезпечення українських споживачів за незмінних тарифів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі