Впродовж першого кварталу поточного року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у сім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі. Найбільше переказів до України за цей період надійшло зі США та Ізраїлю. Натомість з України найбільше коштів пересилали у Росію та Грузію за повідомленням Нацбанку передає ZIK.
"Впродовж І кварталу 2019 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у сім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі. Топ-5 країн в Україну: США -18%, Ізраїль – 15%, Італія – 9%, Польща – 7%, Росія – 6%, на інші країні припадає – 45%. Топ-5 країн з України: Росія – 33%, Грузія – 10%, Китай – 6%, Азербайджан – 6%, Узбекистан – 4% та інші країни – 41%", – зазначено у повідомленні.
За даними Нацбанку, у першому кварталі 2019 року на території України надавали послуги 32 систем переказу коштів, з яких: 26 систем, створені резидентами, шість систем, створені нерезидентами. Загалом у першому кварталі 2019 року за допомогою систем, створених як резидентами так і нерезидентами, переказано в межах України – 46,77 млрд грн або 1,713 млрд дол. – 73,86% від загальної суми переказів, в Україну переказано 513 млн дол. або 22,9% від загальної суми переказів, а за її межі – 75 млн дол. або 3,24% від загальної суми переказів.
Станом на 1 квітня в Україні здійснювали діяльність шість систем переказу коштів, створених нерезидентами: три системи з США, по одній – з Грузії, Канади, Азербайджану.
Всього у січні – березні 2019 року за допомогою систем, створених нерезидентами було переказано в Україну – 505 млн дол., за межі України – 74,4 млн дол., в межах України – 0,3 млн дол.
Як писали для DT.UA Костянтин Швабій, доктор економічних наук, професор, Тетяна Яроцка, кандидат економічних наук, і Світлана Федчук, кандидат юридичних наук, за три останні роки обсяги переказів зросли з менш 6% ВВП до майже 11%.
Детальніше про необхідність усунення подвійного оподатковування для залучення інвестицій заробітчан в українську економіку читайте в матеріалі Костянтина Швабія, Тетяни Яроцкой і Світлани Федчук "Все, що було в Польщі, залишається в Польщі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".