"З 2014 року кількість рейдерських захоплень щороку зростає. Найбільша кількість сталася в 2017 році - 414. Найменшу кількість рейдерських атак було зареєстровано Генеральною прокуратурою в 2014 році - всього 234 справи", - йдеться в повідомленні платформи.
Наголошується, що найчастіше рейдерські захоплення відбуваються в місті Київ та Київській області (397 випадків за останні 5 років). На другому місці – Дніпропетровська (133 випадки) та Львівська (104 випадки) області.
На платформі уточнюють, що генеральна прокуратура відносить такі випадки до двох статей кримінального кодексу – протидія законній господарській діяльності і протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації.
При цьому попереджається, що реальна статистика може відрізнятися від даних ГПУ. "По-перше, у великій кількості випадків рейдерських захоплень кримінальні провадження взагалі не порушуються, оскільки таке захоплення "кришують" корумповані правоохоронці. У деяких випадках, кримінальні провадження порушуються за іншими статтями кримінального кодексу, наприклад. хуліганство, самоуправство, незаконне поводження зі зброєю, тому такі випадки можуть не потрапити в цю статистику", - пояснили на платформі.
"Правоохоронці не дуже люблять господарські справи і намагаються уникати їх розслідування, тому в більшості випадків рейдерство переходить в господарську юрисдикцію. Також це говорить про некваліфіковану роботу з боку звинувачення по збору доказів, коли адвокати рейдерів успішно захищають своїх клієнтів, користуючись помилками слідства", - пояснює адвокат Максим Лазарєв.
Повідомлялося, що Кабмін відновив роботу антирейдерського аграрного штабу на період посівної кампанії в країні. Уряд вже отримав інформацію з регіонів про загострення ситуації із захопленням земель під час сільськогосподарських робіт.