"Ми засновуємо Центр транспортних інновацій Hype.ua, який повинен створити перший тестовий майданчик у Дніпрі", - повідомив міністр у четвер на брифінгу.
За його словами, до ініціативи приєдналися Національна академія наук України (НАНУ), держконцерн "Укроборонпром", Каховський завод електрозварювального устаткування та інші.
"Поки ще немає остаточної моделі, як буде функціонувати Hyperloop One у всьому світі. Тому ми раді, що приєднуємося до проекту на цьому рівні", - зазначив міністр.
За його словами, вже цього року міністерство очікує отримання наукової оцінки проекту НАН, а в 2019 році має намір запустити тестовий майданчик, тобто перейти до другого етапу реалізації проекту. Після тестової стадії міністерство має намір почати будівництво. При цьому міністр уточнив, що розраховує на приватні інвестиції.
"Цей проект однозначно має сенс в Україні. Упевнений, ми знайдемо інвесторів, готових вкласти кошти в цей проект", - сказав він, зауваживши, що за попередніми підрахунками, спорудження такого транспорту обійдеться в кілька разів дешевше високошвидкісних залізничних сполучень.
За словами Омеляна, в Україні розглядається варіант як пасажирських, так і контейнерних перевезень.
У свою чергу глава "Укроборонпрому" додав, що за попередніми підрахунками, будівництво інфраструктури без рухомого складу обійдеться більш ніж в $ 3 млрд.
Нагадаємо, 21 лютого на веб-сайті міністерства з'явився анонс "Hyperloop в Україні" без уточнення подробиць, а на сторінці у соцмережі Facebook Омелян коротко написав: "Really. Inception" (насправді. Початок). Між тим Україна не значиться серед країн, які розглядались для цього проекту. Найближчою країною, яка могла б бути в ньому учасником, є Польща.
Hyperloop - проект вакуумного поїзда, запропонований в 2012-2013 рр. американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. Зараз проект не реалізований. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і HTT.