Побудувати заводи з утилізації відходів планували голландці, шведи, китайці, австрійці та поляки. Інвестори не поспішають в Україну не стільки через ситуацію на сході країни, скільки через корупцію, поганий бізнес-клімат та уповільнення реформ. Експерти переконані, якщо найближчим часом нічого не зміниться, то зростання обсягу інвестицій чекати не варто. Про це повідомив представник компанії Altercom Limited в Україні Євген Майструк, передає УНІАН.
Між тим, новий завод з переробки сміття в Україні планується побудувати протягом наступних двох-трьох років. При цьому, що потрібно зробити, щоб будівництво такого заводу було рентабельним, залишається цілковитою загадкою для багатьох. Відповідь на це і інше не менш важливе питання знає трейдингова компанія Altercom Limited, яка на сьогоднішній день в повному обсязі готова інвестувати свої кошти в будівництво сміттєпереробного заводу.
Як зазначив Майструк, розрахункова вартість будівництва – 20 млн дол., введення в дію сміттєпереробного підприємства заплановане на 2020 р., проте все залежить від політичної обстановки в країні. Згідно з його твердженням, інвестори зацікавлені в стабільності.
"При запуску роботи заводу передбачено щонайменше 300 робочих місць. Крім того, від його виробництва міський бюджет щорічно може отримувати 10%-20 % від загальної суми прибутку", - підсумував він.
Також у компанії вважають, що майданчиками для будівництва могли би стати не тільки Київська та Львівська області, але практично всі регіони країни і навіть невеликі населені пункти. У разі, якщо будівництво заводів – процес тривалий і часто вибивається з конкретних термінів, то проекти по розчищенню сміттєвих завалів будуть цілком посильні, підкреслили в трейдинговій компанії Altercom Limited.