В Україні падають обсяги банківських кредитів бізнесу — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Не останню роль у таких процесах відіграла надзвичайно жорстка монетарна політика НБУ.

В Україні постійно зменшуються реальні обсяги банківських кредитів суб'єктам господарювання. Так, відношення їх середньорічного показника до ВВП зменшилося з 44,1% в 2013 р. до 24,2% у 2018-м. В структурі джерел фінансування капітальних інвестицій підприємств частка кредитів банків та інших позик за п'ять років знизилася майже вдвічі, досягнувши в минулому році 7,7%. Не останню роль у таких процесах відіграла надзвичайно жорстка монетарна політика НБУ.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, експертно-аналітичний центр "Оптима". За її словами, серед країн з ринками, що формуються, номінальна облікова ставка в Україні (17,5%) займала друге місце після Туреччини (24%). У групу країн з найвищими процентними ставками входили також Мексика (8,25%), Південна Африка (6,75), Бразилія та Індонезія (6,5%), рівень ставок у яких був помітно нижче, ніж в Україні.

"Фанатичне бажання НБУ знизити інфляцію до цільового рівня так і залишається бажанням, тоді як економіка в лещатах монетарних рестрикцій знаходиться на дні своїх можливостей. Наші розрахунки показали, що підвищення облікової ставки Національним банком з жовтня 2017-го по вересень 2018 р. стало фактором скорочення реального ВВП на 1,7%. З іншого боку, досить комфортно в таких умовах відчувають себе фінансові посередники, структура активів яких представлена ОВДП, цінними паперами НБУ і споживчими кредитами домогосподарствам, - зазначає експерт. Подолання існуючих деформацій і забезпечення поштовху для розвитку національної економіки вимагають розробки принципово нової монетарної політики, в рамках якої "сприяння додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримка економічної політики Кабінету міністрів" (ст. 6 закону про НБУ) стануть повноцінною функцією Національного банку".

Детальніше про проблеми з кредитами для бізнесу читайте в статті Тетяни Богдан "Як уникнути "гарантій" хронічної бідності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі