У МВФ не бачать можливостей підняти "мінімалку" в Україні

Поділитися
У МВФ не бачать можливостей підняти © International Monetary Fund / Flickr
У Фонді нагадали про державний борг країни.

Представник МВФ Йоста Люнгман вважає, що в України немає достатньо можливостей для підвищення мінімальної заробітної плати, оскільки це значно збільшує витрати державного бюджету. Крім того, він нагадав про суттєвий державний борг. Про це він заявив у коментарі ЕП.

"Відновлення фіскальної дисципліни у 2016-17 роках і поступове скорочення держборгу були суттєвими досягненнями в контексті програми реформ, які підтримуються МВФ", - сказав Люнгман.

За його словами, важливо дотримуватися цих основних правил і надалі, оскільки все ще значний державний борг залишається істотним чинником уразливості.

"Ми стурбовані зростанням витратного тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнози дохідної частини бюджету. Враховуючи це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних витрат в 2018 році", - додав представник МВФ.

Позиція МВФ у цьому питанні була однозначною: підвищення мінімальної зарплати можливо виключно при наявності економічних підстав. Сьогодні, на думку МВФ, збільшення витрат економічно неможливо.

Читайте також: МВФ застерігає про загрози для світової фінансової системи - Bloomberg

Повідомлялося, що збільшення мінімальної зарплати до 4200 грн обійшлося б бюджету в суму від 13 до 30 млн грн.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі планує збільшити "мінімалку" до 6200 грн. Однак збільшення заплановано в 2021 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі