Про це заявила перший заступник міністра соціальної політики України Наталія Ненюченко в ході публічних консультацій.
"За наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та враховуючи те що лише 5% працюючих приймають участь у системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість сплачують внески не регулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися", - заявила Наталія Ненюченко.
Вона підкреслила що неналежне державне регулювання інклюзивного середовища і доступних послуг не дозволяє літнім людям інтегруватися в соціум, вести повноцінне життя.
Заступник міністра розповіла про вироблення Концепції щодо досягнення мети - поліпшення умов життя пенсіонерів. Передбачається, що майбутні пенсіонери зможуть накопичити собі на власну старість, і їхні гроші будуть захищені від зловживань у фінансовому секторі. Також Концепцією передбачено розвиток і належне державне регулювання надання соціальних послуг особам похилого віку.
У ході активної дискусії сторонами було висловлено багато думок і надано пропозиції які будуть розглянуті при доопрацюванні Концепції.
Станом на 1 січня 2020 року середній розмір пенсії в Україні складає 3082,98 грн. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду.
За даними Фонду, 75,4% усіх пенсій становили пенсії за віком, середній розмір такої пенсії – 3064 грн.
12,8% пенсіонерів отримують пенсії по інвалідності (середня – 2641 грн), 5,7% – за втрату годувальника (середній розмір 2916 грн).
Пенсії за вислугу років займають 5,4% від загальної кількості призначених пенсій з найбільшим середнім розміром – 4500 грн, соціальні – 0,7% (1644 грн).
Всього в Україні налічується 11,3 млн пенсіонерів, з них 2,6 млн – це працюючі пенсіонери.