Тези виступу юриста на круглому столі в Торгово-промисловій палаті, присвяченому створення в Україні земельного ринку, представив у своєму матеріалі для DT.UA Володимир Чопенко.
Як зазначає Поліводський, з часу прийняття чинного Земельного кодексу України, земельне законодавство неодноразово змінювалося. Рада затвердила понад 20 земельних законів, кожен з яких спрямований на розв'язання певної земельної проблеми. В їх виконання розроблені і введені безліч підзаконних нормативних актів.
За словами експерта, закон, зокрема, забезпечує право продавати і купувати землі особистого селянського господарства, якщо вони отримані внаслідок приватизації.
Крім цього, стаття 14 закону України "Про фермерське господарство", прямо передбачає право фермерів продавати свою землю.
Досить популярним в Україні став і "не зовсім чесний" механізм фактичного продажу землі, за яким власник земельної ділянки відмовляється від права власності на земельну ділянку, а коли земля переходить у комунальну власність, її отримує той, хто "випадково" подав у той же момент заяву на приватизацію.
6 вересня президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду зняти мораторій на продаж землі. "Відсутність права на вільну купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрну сферу, порушує права селян, занижує, між іншим, оренду, виймаючи з їхньої кишені останні копійки", - заявив Порошенко.
Як пише в своїй статті для DT.UA перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, експертною робочою групою, сформованою при Держгеокадастрі, запропонований концепт запуску ринку землі в Україні в кілька етапів.
Детальніше про перспективи розвитку ринку сільськогосподарських земель в Україні читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Земля. Дубль №... Мотор!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".