За її словами, українські водоканали в липні зазнали збитків на 200 млн грн. Основна причина подорожчання - встановлення нового тарифу на передачу електроенергії, який було збільшено з 6 до 37 копійок за кВт, тобто майже на 600%.
"НКРЭКУ регулює діяльність ста водоканалів України. Піднявши вартість тарифу на передачу для Укренерго, НКРЕКП не підняла вартість води і каналізації", - зазначила Бабій.
У зв'язку з цим "Укрводоканалекологія" пропонує підняти ціну на воду приблизно на 20%, щоб компенсувати витрати на світло і зарплати співробітникам, або знизити закупівельні ціни на електроенергію для водоканалів.
"Ми хочемо попередити: з 20 серпня деякі міста змушені будуть перейти на погодинну подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ж ситуація не буде вирішена шляхом коригування законодавчо, водоканали будуть відключати від електропостачання. Припинення водопостачання та водовідведення матиме непередбачувані техногенні та екологічні наслідки для міст України. Якщо питання не буде вирішене комплексно до жовтня, відключення водоканалів від електрики призведе до неможливості здійснювати теплопостачання у населених пунктах країни", - зазначила Ольга Бабій.
Асоціація також звернулася в прокуратуру, Службу безпеки України, Раду національної безпеки та оборони України, Адміністрації Президента і Кабінету Міністрів з проханням терміново втрутитися в цю ситуацію.
Як повідомлялося, у травні в Рівному та Чернігові через заборгованість за газ і відсутність лімітів щодо блакитного палива припинили подачу гарячої води. Восени минулого року в Смілі Черкаської області відключили опалення через газові борги. Президент Зеленський вже пообіцяв, що повторення ситуації в 2019 році у Смілі та інших містах України не буде.