В Українській енергетичній асоціації пояснили важливість прийняття законопроекту про зрівнювання ставок акцизу на паливо

Поділитися
В Українській енергетичній асоціації пояснили важливість прийняття законопроекту про зрівнювання ставок акцизу на паливо
Даний законопроект - це локалізація нафтопереробної галузі, каже один з його авторів

За ініціативи Української енергетичної асоціації, відбувся круглий стіл на тему: «Ринок нафтопродуктів України, загрози та перспективи розвитку», повідомляє “УНІАН”.

На обговоренні загроз та перспектив розвитку галузі було почуто думку кожного учасника круглого столу, серед яких були: народні депутати України, представники Міністерства енергетики, Міністерства фінансів, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, виробники палива та ключові трейдери, експерти і аналітики.

Всі учасники зійшлись у прагненні спільно дійти для досягнення збалансованих позицій для порятунку вітчизняної нафтопереробної галузі та розвитку ринку нафтопродуктів України.

«Щоб Україна та українці почувались в безпеці, ми повинні бути спроможними долати кризи та підтримувати економіку власними силами. Для досягнення успіху в нафтопереробці мають поєднатись три чинники: наявність сировини , справедливі податки та ринки збуту. Чим більше переробляємо - тим дешевший бензин чи дизпаливо. Чим менший акциз - тим дешевше пальне для споживача На початку незалежності Україна переробляла майже 60 мільйонів тон за рік. Після маніпуляцій Росії з постачанням сировини за період з 1991 по 2000 рік відбулось шалене падіння обсягів переробки до 8 мільйонів тон на рік. Після потрапляння в залежність від російських компаній та їх нафти відбувся подальший занепад галузі, який призвів до того, що в Україні сьогодні ледь працюють всього 2 нафтопереробних підприємства з 7. Ми перетворились на імпортозалежну країну», - повідомила Юлія Підкоморна, президент УЕА.

Своєю чергою, присутній на круглому столі один з авторів даного законопроекту парламентарій Олексій Мовчан зазначив, що головною метою законопроекту є досягнення Україною енергонезалежності та збереження промисловості.

"Даний законопроект - це локалізація нафтопереробної галузі. Вона сьогодні Україні дуже необхідна, оскільки це робочі місця, суттєва частка ВВП. Крім цього - це енергетична незалежність. Енергетична незалежність сьогодні, в умовах війни - це завдання, яке мало бути номером один, але, на жаль, це питання не підіймалося. Зараз ми його підняли й показуємо людям, що енергонезалежність у пріоритеті", - зазначив Мовчан.

Сергій Куюн, незалежний енергетичний експерт, керівник консалтингової групи «А-95» висловився так: «Дійсно, зміни назріли і є необхідними, але все ж таки треба розуміти, з чого виходити і які розміри акцизів потрібно встановлювати. Чи рівняти під один рівень чи все-таки змінювати їх поетапно, треба підійти до цього з урахуванням усіх можливих чинників».

Присутній на круглому столі провідний експерт Центру Разумкова Максим Белявський висловив підтримку даному законопроекту і зазначив, що зараз найбільш вдалий момент для проведення реформ.

"Центр Разумкова поділяє вашу позицію, підтримує її та максимально буде її враховувати під час оптимізації енергетичної стратегії України до 2035 року... зараз найбільш вдалий момент для проведення змін і реформ, однак ці зміни та реформи мають бути обґрунтованими та конструктивними", - зазначив він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі