В Україні запрацюють нові правила виробництва та застосування лікувальних ветеринарних кормів

Поділитися
В Україні запрацюють нові правила виробництва та застосування лікувальних ветеринарних кормів © freepik/freepik
Передбачається, що правила матимуть позитивний вплив на якість та безпечність лікувальних кормів, а також - на здоров’я тварин.

Мінагрополітики затвердило нові правила виробництва, обігу та застосування лікувальних кормів. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на наказ від 26 січня 2023 року №69.

Нові правила виробництва, обігу та застосування лікувальних кормів і проміжних продуктів для виробництва лікувальних кормів запрацюють через рік після закінчення воєнного стану.

Наказ стосується переважно виробників,  розповсюджувачів відповідних товарів та ветеринарних лікарів. Зокрема, встановлює:

  • вимоги до потужностей з виробництва та/або обігу лікувальних кормів та запобігання перехресному забрудненню,
  • вимоги до зберігання і транспортування лікувальних кормів,
  • критерії контроль якості, ведення записів, скарги та вилучення (відкликання) лікувальних кормів,
  • вимоги для операторів ринку кормів,
  • вимоги до маркування лікувальних кормів та проміжних продуктів для виробництва лікувальних кормів,
  • вимоги до пакування лікувальних кормів та проміжних продуктів для виробництва лікувальних кормів,
  • експлуатаційний дозвіл на потужності з виробництва та обігу лікувальних кормів,
  • особливості видачі ветеринарних рецептів на лікувальні корми.

Водночас окрема частина наказу стосується утримувачів тварин, зокрема, власників продуктивних тварин. Наказом встановлено вимоги щодо застосування лікувальних кормів.

Нормативний акт зобов'язує:

  • застосовувати лікувальні корми у відповідності з ветеринарними рецептами на такі корми, вживати заходів для уникнення перехресного забруднення та забезпечити годування цими кормами виключно тих тварин, які вказані у відповідних ветеринарних рецептах;
  • не допускати застосування лікувальних кормів, строк придатності яких вже закінчився;
  • забезпечити дотримання періодів виведення (очікування), передбачених ветеринарними рецептами на лікувальні корми;
  • вести записи у довільній формі щодо застосування лікувальних кормів. Ці записи повинні зберігатися протягом п’яти років після застосування лікувальних кормів, навіть у тих випадках, коли протягом цього періоду відбувся забій продуктивних тварин, яких годували зазначеними кормами.

rus-img2.com

Важливою є частина наказу, яка спрямована застосування у тваринництві ветеринарних препаратів, зокрема антибіотиків, без припису ветеринара або з профілактичною метою. У цьому зв'язку наказ встановлю, що:

  • лікувальні корми, що містять протимікробні ветеринарні лікарські засоби, повинні використовувати відповідно до вимог законодавства України щодо використання протимікробних ветеринарних лікарських засобів та не застосовуватися в цілях профілактики,
  • лікувальні корми, що містять імунобіологічні ветеринарні лікарські засоби, повинні застосовуватися на підставі ветеринарних рецептів та відповідно до вимог законодавства щодо використання імунобіологічних ветеринарних лікарських засобів,
  • лікувальні корми для продуктивних тварин, що містять протипаразитарні ветеринарні лікарські засоби, повинні застосовуватися відповідно до виданих на такі корми ветеринарних рецептів.

"Ці правила матимуть позитивний вплив на якість та безпечність лікувальних кормів, на здоров’я тварин, яких утримують в домоволодіннях та фермерських господарствах", - пояснили мету наказу в Міністерстві агрополітики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі